Vraj je lepšie než bravčové. Samozrejme, že mnohokrát nastane situácia, kedy sa so spolubývajúcim nepohodnete. Môže to byť na základe zdvihnutej dosky na záchode či krúžkoch od šálky na konferenčnom stolíku. Pokiaľ sa však konflikt týka poličiek v chladničke, vedzte že kanibalizmus nie je vhodná forma pomsty. Tu je 8 dôsledkov.
Creutzfeldt – Jakobova choroba
Váš mozog sa bude formátovať bez toho, aby vás vopred upozornil. A to nie je nič príjemné. Pojedanie ľudských mozgov spôsobuje Creutzfeldt – Jakobovu chorobu, teda neurodegeneratívne ochorenie mozgu. Je to ľudská obdoba choroby šialených kráv. Má podobné symptómy ako Alzheimerova choroba sprevádzaná paranojou a halucináciami. Na CJD zatiaľ neexistuje žiadny liek, no najlepší spôsob ako tomuto ochoreniu predísť, už asi poznáte.
Porucha organizmu
Môže trvať istý čas kým si vybudujte zvyk na takúto nezvyčajnú večeru, avšak s ňou si vybudujete aj Kuru ochorenie. Nejedná sa o infekčnú chorobu, ide o poruchu organizmu, ktorá nastáva v dôsledku pôsobenia látky, ktorú telo nedokáže stráviť. Vedci, ktorí sa týmto ochorením zaoberajú prišli na to, že sa môže prejaviť až po šesťdesiatich rokoch, no zároveň aj v priebehu niekoľkých mesiacov.
Vaše telo obsadia mutujúce častice
Takzvané prióny. Sú to nebunkové infekčné častice tvorené bielkovinami. Tieto bielkoviny však vykazujú zmeny vo svojej štruktúre, ktoré sú spôsobené mutáciami. V skutočnosti sa nejedná o nič zlé pokiaľ máte prióny vo svojom tele, vytvárajú sa prirodzene a ľudský organizmus neohrozujú. Do bodu kým ich počet nezvýšite v kostnej dreni, mieche alebo mozgu, je všetko v poriadku. Veľmi efektívny spôsob ako zvýšiť počet týchto častíc, je konzumácia ľudského mozgu, ktorý je plný priónov. Akonáhle ich začnete prijímať, stanú sa súčasťou vášho mozgu a zabránia bunkám, aby fungovali tak ako majú.
Dostanete zápchu
Najznámejšími kanibalmi na svete sú členovia rugby tímu Old Christians Club. V roku 1972 mali leteckú nehodu v Andách, kedy sa museli uchýliť ku kanibalizmu, aby prežili. Počas doby, kedy žili v horách a konzumovali len proteín a vodu, čo im spôsobilo ohromnú zápchu trvajúcu 35 dní.
Nákaza smrteľnou chorobu (HIV, hepatitída…)
Aj v prípade, že by ste boli kanibalom múdrym a obozretným, teda mozgov by ste sa nedotkli, aby ste vyhli degenerácii, stále tu číha mnoho nebezpečenstiev. Spolu s mäsom predsa jete aj krv jedinca. Môžete veľmi ľahko dostať krvou-prenosnú chorobu, čo môže byť pokojne HIV alebo hepatitída typu C.
Mozgy nie, kožu áno
Snáď sme sa dopracovali do bodu, kedy sa už ľudských mozgov ani nedotknete. Vyhnete sa tak triaške, zabúdaniu a v konečnom dôsledku aj predčasnej smrti. Je tu však jedná časť ľudského tela, ktorá je na konzumáciu v poriadku. Tak ako len konzumácia jedinca svojho druhu v poriadku môže byť. Je ňou koža. Jesť ľudskú kožu je to isté ako jesť kožu ktoréhokoľvek veľkého všežravca, a nie je o nič nebezpečnejšia než koža prasaťa.
Výkaly a vredy
Slávny francúzsky kanibal Tarrare bol vojak, showman a vo všeobecnosti podivín, ktorý by zrecykloval čokoľvek a kohokoľvek. Zátky, vidličky a podľa všetkého aj výkaly. Keď Tarrare umrel na následky tuberkulózy, pitva dokázala, že jeho telo hnilo a bolo plné hnisajúcich vredov, ktoré boli dôsledkov jeho zlých stravovacích návykov. Je pravda, že Tarrare zjedol čokoľvek, čo vopchal do úst, to znamená, že devastácia jeho tela nebola spôsobená len pitím krvi, jedením výkalov a kanibalizmom, avšak tieto veci zohrali podstatnú rolu v tom, čo sa nasledujúcu noc po pitve Koronerovi snívalo.
Dostanete triašku a potom zomriete
Späť k mozgu. Jedno z možných efektov pojedania osôb je, že vaše motorické schopnosti sa budú vďaka priónom zhoršovať na základe pravidelnosti dňa a noci. Spolu s komplikáciami pri uchovávaní informácií prídu aj problémy s jedením či schopnosťou stáť na vlastných nohách. Väčšina kanibalov, ktorí sa dopracujú ku Kuru ochoreniu žijú maximálne rok po prvých prejavoch. Akonáhle začnete touto chorobou trpieť, nie je cesty späť. Najlepším scenárom je umrieť dôstojne.
Pozri aj: 7 vecí, ktoré sa stanú s vašim telom, keď prestanete jesť mäso
ranker.com
Nahlásiť chybu v článku