Aj keď sa v prípade milostných radovánok dá predpokladať, že nič nové sa v nich vymyslieť nedá, súčasná generácia mládeže má na to iný názor. Myslia si, že „vynašli“ nový spôsob, ako si sex užiť úplne novým spôsobom a dokonca tomu dali aj pomenovanie. Fluid bonding, ako tomuto spôsobu súlože hovoria, tu však popravde bol roky a možno ste ho už praktizovali aj vy a ani o tom neviete.
V prípade fluid bondingu, ako novú techniku súčasná generácia mladých nazýva, totiž skutočne nejde o nič nové. V podstate ide o nechránený pohlavný styk, avšak so stanovením si určitých pravidiel, na ktorých sa dvojica vopred dohodne, píše web IFL Science.
Nechránený sex novým trendom mládeže
„Fluid bonding je pomenovanie pre vopred stanovenú dohodu medzi dvoma alebo viacerými ľuďmi, ktorí na to pôjdu bez akýchkoľvek prekážok,“ sexuálna vychovávateľka Luna Matatas pre magazín Women’s Health.
Ako ďalej dodala a vysvetlila, práve dohoda na fluid bondingu vedie u mnohých párov k posunutí vzťahu na vážnejšiu úroveň. Podľa Matatas je odstránenie akýchkoľvek prekážok pri sexe spôsobom, ako míľnik upevniť. Prekážky sú v tomto myslené ako akýkoľvek dostupný druh bariérovej ochrany pre bezpečný sex.
Pre mnoho monogamných párov je fluid bonding prirodzeným vývojom vo vzťahu, keďže sa tak buduje dôvera a dvojica si plánuje zakladať vlastnú rodinu. Prečo je ale na to potrebný nové pomenovanie?
Je tu už roky
Ako uvádza IFL Science, v skutočnosti nejde o žiadnu novinku a mnohí tento pojem poznajú. Jeden dôvod, prečo ste o termíne „fluid bonding“ zrejme nepočuli, je práve v slove „monogamný“. Fluid bonding si totiž cestu do odborných publikácií razil len v priebehu posledného roka. Medzi ľuďmi, ktorí uznávajú polyamorné vzťahy a sú členmi komunít otvorených vzťahov, fluid bonding poznajú veľmi dobre. Je to totiž spôsob, ako medzi sebou budujú dôveru. Práve tá je v polyamorných vzťahoch veľmi dôležitá a sex bez ochrany v ich prípade môže mať veľmi zlé následky.
Keďže fluid bonding je vlastne nechránený sex, tí, ktorí ho praktizujú, sa vystavujú riziku nielen pred neželaným otehotnením, ale aj riziku nakazenia a šírenia pohlavných chorôb.
Nahlásiť chybu v článku