Málokto vie o tom, že William a Kate musia pri rôznych príležitostiach používať určité prezývky. Život za zatvorenými dverami je pre kráľovskú rodinu často zahalený rúškom tajomstva. Buckinghamský palác často používa vlastné mená, názvy či prezývky na diskrétne odovzdávanie informácií.
Dôvodom je bezpečnosť
Laura Windsor, expertka na kráľovskú rodinu so sídlom v Londýne, nedávno prezradila, že táto tradícia v používaní prezývok namiesto pravých mien siaha niekoľko desaťročí do minulosti. Začala vtedy, keď ústrední operátori museli manuálne spájať súkromné hovory, ako sa píše na portáli Tyla.
„Kráľovské vymyslené mená sa používajú z bezpečnostných dôvodov,“ povedala odborníčka a pokračuje: „Spomínaní operátori počuli každú jednu konverzáciu, čo bol jeden z dôvodov, prečo sa používali. Tie im zabránili zistiť akékoľvek dôležité správy skôr, ako to urobí sama kráľovská rodina.“
Hoci manuálne telefónne ústredne, v ktorých operátori prepájali hovory, už v dnešnej dobe neexistujú, je tu iná hrozba v podobe hackerov. Používanie vymyslených mien sa tak stáva užitočným aj v súčasnosti. Často to sú “fiktívne alebo pravé mená”, povedala Windsor, pričom zdôraznila ich spomínanú užitočnosť najmä pri cestovných plánoch.
Používanie falošných mien a prezývok však nevzbudzuje žiadne podozrenie. Členovia kráľovskej rodiny si dávajú pozor a dohadujú sa dlhšie, aké prezývky budú používať. Možno to porovnať s hercami: keď cestujú a bývajú v hoteloch, taktiež neuvádzajú svoje skutočné mená.
Danny Collins a Daphne Clark
Keď boli William a Kate ešte vojvodom a vojvodkyňou z Cambridge, údajne používali mená Danny Collins a Daphne Clark, pričom ich iniciály sú odkazom na ich kráľovské tituly. Ako tvrdí odborníčka, tieto mená im ostali, a to nielen preto, že sa dostali do médií, ale hlavne z toho dôvodu, že pár je teraz princ a princezná z Walesu.
Nahlásiť chybu v článku