Foto: @amazing_maps (Instagram)

Do 77 rokov by mali vzniknúť nové štáty.

Umelá inteligencia je v súčasnosti témou číslo jedna vo viacerých sektoroch. V chatoch sa jej ľudia pýtajú rôzne veci, vrátane sexuálnych či finančných tém. Najnovšie sa mladík opýtal, ako bude vyzerať Európa v roku 2100, pričom výsledok šokoval nielen jeho, ale každého, kto sa na tú mapu pozrel.

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď mladík z Bulharska, ktorý spravuje Instagramový profil Amazing maps (Úžasné mapy), zadal umelej inteligencii úlohu, pravdepodobne nečakal, čo mu výsledok ponúkne. Účet s rôznymi mapami sa tak pred pár dňami rozrástol o novú, o to bizarnejšiu mapu Európy, ktorej autorom však nie je žiaden kartograf, ale umelá inteligencia.

Niektoré štáty bez zmeny, iné v nových kráľovstvách

Mladík chcel vidieť, ako bude vyzerať Európa v roku 2100, teda o 77 rokov neskôr od dnešného dňa. Mapa ukazuje, že Slovensko už nebude samostatným štátom, pretože dôjde k spojeniu s Rakúskom a vznikne Rakúsko-Slovensko.

Nie je to však zďaleka jediná zmena, ktorá podľa AI (Artificial Intelligence) územie starého kontinentu čaká. Poľsko sa podľa jej výpočtov z Európy úplne stratí a nebude súčasťou žiadnej európskej komunity. Naopak Francúzsko, Nemecko a Taliansko zostanú v podstate bezo zmien.

Foto: @amazing_maps (Instagram)

Pobaltské štáty sa spoja do Lotyšského kráľovstva, z Rumunska sa stane Rubmunsko a dnešný Benelux sa skráti len na Bene. Paradoxne, mapa ukazuje, že Rusko, Ukrajina či spomínané Poľsko teda nebudú patriť k žiadnemu spolku štátov a na ich dnešnom území je len čierna plocha.

Škótske kráľovstvo či Juhoslávia

Z ďalších najbizarnejších zmien nejde nespomenúť opätovné vytvorenie Juhoslávie a jej zaujímavé prepojenie s Dánskom. Dobre neskončia ani Angličania, ktorých do 77 rokov podľa AI čaká zmena na veľké Škótske kráľovstvo.

Tento výtvor umelej inteligencie však nemožno brať úplne vážne a zakladať na tejto mape akúkoľvek teóriu, keďže AI má v tejto geopolitickej oblasti obmedzené možnosti a kreativita neodráža reálne dianie, bilaterálne dohody a zmluvy, na ktorých princípe dnes Európa funguje.

Uložiť článok

Najnovšie články