Ilustračné foto: Pixabay

Pri zaobchádzaní s divými zvieratami človek nemôže mať istotu, ako sa zachovajú.

Tak to bolo aj v prípade tejto vedkyne, 44 ročnej Deasy Tuwo. Nešťastie sa odohralo v Indonézii, keď krokodíl ženu nečakane stiahol pod vodu a roztrhal ju na kusy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nebezpečný krokodíl

K nešťastiu došlo v piatok v indonézskom výskumnom centre CV Yosiki Laboratory v oblasti Sulawesi. Miestne médiá tvrdia, že Deasy Tuwo stála počas kŕmenia na okraji výbehu a netušila, že jej niečo hrozí. Viac ako 5 metrov meriaci krokodíl sa však vyštveral na vyše dva metre vysokú betónovú stenu, vedkyňu stiahol do bazéna s vodou a zožral ju.

Pre The Mirror sa jeden z výskumníkov vyjadril, že spočiatku nikto nevedel, čo sa stalo. Videli však, že na vode sa vznáša niečo zvláštne. Keď sa prizreli bližšie, zistili, že sú to časti ľudského tela. Krokodíl ležal pri bazéne s torzom v zuboch.

Aký bude osud krokodíla?

Ďalší z výskumníkov sa vyjadril, že Deasy Tuwo stála na čele výskumu, no bola to veľmi tichá a usilovná žena. Výskumníci pracujúci s krokodílmi nechápu, ako sa niečo také vôbec mohlo stať. Osud krokodíla zatiaľ nie je známy, médiá si však myslia, že pekný nebude.

Podarilo sa totiž zachytiť zábery, na ktorých je krokodíl lanami priviazaný ku korbe auta. Miestne médiá však tvrdia, že krokodíl mal byť prevezený do výskumného centra v oblasti Bitung, kde chcú preskúmať obsah jeho žalúdka.

Nezvestný majiteľ laboratórií

Okrem krokodíla sa však miestne úrady zaoberajú aj majiteľom laboratórií, ktorým by mal byť istý muž japonského pôvodu. Policajný náčelník Raswin Sirait však dodáva, že polícii sa zatiaľ nepodarilo zistiť, kde sa muž nachádza. Cieľom je nielen oznámiť majiteľovi, k akej nešťastnej udalosti došlo.

Úrady sa zaujímajú aj o to, či majiteľ laboratórií vôbec má povolenie na držanie krokodílov a iných živočíchov. Ak sa zistí, že muž potrebné povolenia nemá, mohol by čeliť vážnym obvineniam.

Tisíc obetí ročne

Toto nie je jediný prípad, kedy krokodíl zaútočil na človeka. Odhaduje sa, že ročne zomrie následkom útoku tohto zvieraťa až 1 000 ľudí. Za väčšinu usmrtení sú zodpovedné krokodíly nílske a krokodíly morské. Na vine je však v mnohých prípadoch práve človek. Krokodíly totiž nie sú zvyknuté na život v blízkosti civilizácie, no človek do ich teritórií zasahuje čoraz viac.

iflscience, mirror
Uložiť článok

Najnovšie články