Vedci sa niekedy zaoberajú veľmi zvláštnymi témami. Predpokladáme, že podobná vec niekde pri piatkovom posedení napadla aj mnohým „bežným smrteľníkom“. Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niekedy mužské penisy majú tvar podobný hubám? Zdá sa, že to nebude len zdanie, ale niečo na tom skutočne bude. Vedcom sa totiž podarilo potvrdiť, že podobnosť môže mať evolučný význam a dokonca aj súvislosť s neverou.
Pomerne zaujímavú štúdiu si všimol britský denník The Sun. Tá samotná bola publikovaná ešte v júli 2003 a opiera sa o sériu experimentov, ktoré vykonali newyorskí vedci. Chceli zistiť, prečo mužský úd pripomína hríb. Ak vám táto téza príde pritiahnutá za vlasy, nie ste sami. Na prekvapenie všetkých ale vedci prišli s naozaj zaujímavými výsledkami.
Experiment s umelými penismi
Na experiment využili umelé pohlavné orgány a falošné semeno, ktoré vyrobili zo zmesi škrobu a vody. Dôležitú úlohu v experimente, samozrejme, zohrával najmä tvar penisu. Ako vedci uviedli, ich snahou bolo overenie teórie, ktorú podľa nich poznali už naši predkovia. Ako teória hovorí, penis, ktorý má žaluď pripomínajúci „výrazný klobúk“, by mal slúžiť na lepšiu distribúciu vlastného semena vo vagíne počas súlože.
To ale podľa teórií nie je jediná „výhoda“ takéhoto tvaru mužského pohlavného údu. Tento tvar má pri súloži dokonca dokázať aj eliminovať cudzie spermie. V praxi to teda znamená, že muž mal takýmto spôsobom zabezpečiť, že žena nesplodí a neporodí potomka svojho predošlého sexuálneho partnera.
Dôsledok evolúcie
Práve v dôsledku súperenia o otcovstvo sa teda mali vyvinúť jedinečné pohlavné údy v celej živočíšnej ríši. Teda nielen u ľudí, ale aj u samcov rôznych druhov zvierat je možné podobné tvary penisov pozorovať.
Tím vedcov z New Yorku, vedený profesorom Gordonom Gallupom, zistil z experimentu s umelými penismi nasledovné: latexový úd, ktorý mál výraznú špičku, teda žaluď, dokázal skutočne odstrániť až viac ako 90 percent falošného semena. Prekvapivé je, že na to stačil len jeden ťah.
Druhý typ umelého penisu, ktorý vedci využili pri experimente a mal menej výraznú špičku, bol pri odstraňovaní falošného semena úspešný len na 35 percent. Ako vedci podotkli, kľúčovým faktorom bola aj hĺbka ťahu.
Zistenia potvrdili aj ďalším experimentom
Po týchto zisteniach sa vedci rozhodli, že to celé potvrdia aj v skutočnom živote. Poslúžila im na to skupina 500 vysokoškolských študentov – 250 mužov a 250 žien. Tí dotazníkovou formou odpovedali na rôzne otázky vrátane tých o intenzite súlože.
Ako z prieskumu vyplynulo, muži penetrovali hlbšie a intenzívnejšie tie partnerky, ktoré boli podozrivé z nevery, prípadne pár žil dlhší čas oddelene. Muži sa teda mali intuitívne snažiť očistiť vnútro pošvy od cudzieho genetického materiálu.
Nahlásiť chybu v článku