Ilustračná foto: Unsplash / Screen TikTok.com (nathansbmwworkshop)

Sú tu nejakí majitelia Toyoty? Ak áno, tak čítajte ďalej!

Na cestách môžeme nájsť dva typy ľudí — prvou skupinou sú vášniví milovníci áut, ktorí o svojom štvorkolesovom tátošovi vedia vari všetko a druhou jednoducho ľudia, ktorých autá ani nezaujímajú, len sa potrebujú nejako dopraviť do práce alebo na nákup. Ak patríte do tej prvej spomínanej a vlastníte Toyotu, možno tajomstvo, o ktorom budeme teraz hovoriť, je vám dobre známe. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Istý Nathan pochádzajúci z USA, ktorý prevádzkuje dielňu Nathan’s BMW Workshop a pod touto prezývkou spravuje aj svoje sociálne siete, pred nejakým časom na TikToku zdieľal video, v ktorom tvrdí, že každá Toyota vo svojom interiéri ukrýva tajnú priehradku, upozornil portál Info.

@nathansbmwworkshop Every Toyota Has This Secret Compartment #toyota #secret #carsecrets #cartips ♬ original sound – Nathansbmwworkshop

Pod zadným sedadlom, alebo aj v kufri

Ako sám ilustroval, konkrétne na SUV-čku, našiel ju pod jedným zo zadných sedadiel. Zároveň vyzval majiteľov áut, aby išli skontrolovať, či ju majú tiež. Spomína, že o tejto priehradke vlastne nikto nevie a zdôrazňuje, že by ju mal mať každý majiteľ takéhoto auta.

V komentároch sa ozvala majiteľka Toyoty, ktorá priznala, že túto „tajnú“ priehradku má vo svojom aute tiež, konkrétne v kufri a pre ňu teda nešlo o žiadnu záhadu.

Pod videom sa objavili aj ďalšie komentáre, v ktorých ľudia potvrdili existenciu tejto priehradky vo viacerých typoch Toyoty.

Na čo slúžia záhadné čiary na zadných oknách?

A rozlúskli sme pre vás aj ďalšiu záhadu. Ak sa na vašom vozidle nachádzajú tenké čierne čiary, mali by ste vedieť, že tam nie sú len tak. Ak ste doteraz žili v tom, že sú tam len tak, prípadne ide len o nejakú „designovú“ novinku, teraz vám túto predstavu rozbijeme. Ako vysvetľuje IFL Science, ich funkciu môžete spozorovať v chladnejších mesiacoch roka.

Nie sú to totiž len nejaké čiary namaľované na okne, ale v skutočnosti ide o tenké drôtiky z kovu a živice. Keď nimi prejde elektrický prúd, má to za následok vznik tepla, opisuje vedecký portál.

A teraz vám je už asi úplne jasné, aká je ich funkcia. Môžu byť vaším dobrým pomocníkom pri boji s námrazou či hmlou v zime — s nepriateľmi, ktorých mnohí šoféri priam nenávidia.

Uložiť článok

Najnovšie články