Odkedy na thajskej pláži v bolestiach skonala veľryba, ktorá mala v žalúdku neuveriteľných 8 kg plastového odpadu, neubehli ani dva týždne a z tejto krajiny už prichádza ďalšia smutná správa. Smrť na thajskom pobreží najnovšie našla morská korytnačka. Pozadie tejto udalosti je znovu raz späté s plastovým odpadom človeka.
A rare sea turtle has starved to death after its stomach was clogged by rubber bands and scraps of plastic waste, leaving it unable to eat. What would our oceans be without marine life? Join our fight against plastic waste here: https://t.co/56Q8dYzIfuhttps://t.co/3p5YVQbyf0
— SEC (@SECSingapore) 12. júna 2018
Veterinári sa pokúšali zviera nakŕmiť intravenózne pomocou kŕmiacej hadice. Týmto spôsobom sa pokúsili obísť plastový odpad, ktorý korytnačke zablokoval žalúdok. Ich snaha však bola márna. Po 48 hodinách veterinárnej starostlivosti nakoniec korytnačka umrela hladom. Plastový odpad ju dohnal k tej najhoršej smrti, akú si vieme vôbec predstaviť.
A rare sea turtle has starved to death after its stomach became clogged with plastic https://t.co/ygXRgLWBk0 pic.twitter.com/OYAo783kl9
— Siglov Freudivan (@DerangedRadio) 11. júna 2018
Tento prípad pritom nie je pre Thajsko žiadnou novinkou. Krajina patrí medzi popredných znečisťovateľov svetového oceánu a podľa odhadov vypúšťa do oceánu 1,1 milióna ton odpadu. Medzi najohrozenejšie zvieratá, ktoré trpia vypúšťaním plastového odpadu, pritom patria práve korytnačky. Podľa štúdie vedcov z univerzity v Queenslande totiž až 52% svetových korytnačiek (morských) vo svojom živote už skonzumovala istú časť zvyškov ľudského plastového odpadu.
DailyMail
Nahlásiť chybu v článku