Foto: Unsplash

Veľká skupina ľudí mäso konzumovala v utorok, k prvému úmrtiu došlo v piatok neskoro večer.

Osem detí a matka jedného z nich zomreli na Zanzibare po tom, ako skonzumovali miestnu lahôdku. Mäso z morskej korytnačky zároveň priviedlo do nemocnice ďalších 78 ľudí. Informáciu priniesol The Guardian. K úmrtiam došlo na ostrove Pemba.

Veľká skupina ľudí mäso konzumovala v utorok, k prvému úmrtiu došlo v piatok neskoro večer. Išlo o matku jedného z detí, ktoré neskôr tiež zomrelo.

Otrávil ich toxín

Morská korytnačka je najväčší žijúci druh korytnačky na svete. Na Zanzibare, kde je jej mäso považované za lahôdku, niekedy dochádza k úmrtiam po jeho požití na takzvaný chelonitoxizmus, čo je typ otravy jedlom.

Aj keď je tento typ otravy vzácny, zväčša má katastrofálne následky, keďže na chelonitoxín neexistuje protilátka, ktorá by organizmu pomohla bojovať proti otrave. Látku korytnačky konzumujú v toxických riasach a prenášajú ju ďalej na tých, ktorí ich konzumujú.

Zanzibarské úrady uviedli, že laboratórne testy potvrdili, že všetky obete zjedli mäso z morských korytnačiek. Ďalších 78 ľudí sa aktuálne nachádza v nemocnici.

Podľa informácií The Citizen, na ktoré sa odvolávajú TV Noviny, by malo ísť o miestnych obyvateľov.

Poloautonómny región východoafrického štátu Tanzánia okamžite vyslal tím na zvládanie katastrof, ktorý ľudí vyzýva, aby sa konzumácii tohto živočícha vyhli.

Uložiť článok

Najnovšie články