Namiesto toho, aby sa naháňali za kariérou a premýšľali o zakladaní rodiny vo veľkomeste, opustili spoločnosť a vydali sa za dobrodružným životom na opustenom ostrove. Svoje rozhodnutie však dvojica určite neľutuje. Cestu k nezávislosti opísali v dokumente Exploring Alternatives, cituje portál Daily Mail.
Od času, kedy sa dvojica presťahovala na jeden z opustených východných ostrovov v Indonézii, ubehli už tri roky. Belgičanka Marjolein a jej priateľ An v krátkom dokumente Exploring Alternatives opísali, ako prostredníctvom netradičného bývania nabrali pocit úplnej nezávislosti.
Takýto je život mimo civilizácie
Ostrov, na ktorom dnes žijú, má na dĺžku priemer približne 5 kilometrov. Nenájdete na ňom cesty, dediny ani iné sídla. Je teda úplne odstrihnutý od akéhokoľvek ľudského kontaktu.
Jediný spôsob, ako sa môže dvojica „stretnúť s civilizáciou“, je prostredníctvom drevenej lode, na ktorej prevážajú potraviny a iné veci potrebné k životu. Na ostrove dokonca nenájdete mobilnú sieť – pokiaľ si chce pár niečo vybaviť, musí sa na lodi presunúť na miesto, z ktorého nadviažu kontakt.
Ako vysvetľuje Marjolein, najväčšou výzvou bolo vymyslieť logistiku výstavby ich dreveného domčeka. Vďaka izolovanej lokalite totiž pár dovážal aj lokálny materiál cez oceán. Keď sa im už podarilo zachytiť signál z lode, museli dúfať v to najlepšie.
View this post on Instagram
„Dúfame, že potrebný materiál sa dá objednať online. Musíme počkať na odpoveď, vďaka čomu môže trvať celé dni, kým úspešne objednáme jedinú maličkosť. Veci sa hýbu naozaj pomaly,“ hovorí v dokumente. An je však kvalifikovaný drevár a staviteľ, čo výstavbu príbytku veľmi urýchlilo.
Pri výstavbe využívajú elektrinu, ktorú produkuje kombinácia malého generátora a solárneho panela s batériou. Vďaka tomu je na ostrove k dispozícii dokonca nočné osvetlenie. Dvojica dodala, že v budúcnosti určite pristúpia k inštalácii viacerých solárnych panelov.
Lokálne ovocie, vajíčka a dažďová voda
Ich strava pozostáva z lokálnych potravín z obchodu na neďalekom ostrove a z toho, čo im „daruje oceán“. Dvojica loví ryby dvakrát do týždňa. Väčšina jedál tak pozostáva z čerstvých ulovených rýb a sezónneho ovocia (banány, mango či durian). Na ostrove chovajú aj sliepky, vďaka čomu majú neustály prísun čerstvých vajec.
View this post on Instagram
Čo sa týka vody, pár filtruje a čistí dažďovú vodu. Okrem toho si postavili vlastnú studňu a vodu z nej využívajú na sprchovanie, umývanie riadov a iné činnosti.
Obaja v tejto chvíli usilovne pracujú na výstavbe väčšieho domu na ostrove, ktorý bude zahŕňať terasu, kuchyňu, dve spálne a kúpeľňu.
„Už je skoro hotový, potrebujeme len dokončiť niekoľko drobností, akými je maľovanie niekoľkých stien či sťahovanie nábytku,“ hovorí Marjolein. „Nábytok sa sem dostáva dosť ťažko, takže si ho buď vyrábame sami, alebo tým poveríme miestnych remeselníkov z blízkych obývaných ostrovov.“
Na ostrove čelia nepredvídateľnému počasiu, izolácii a prírode. Marjolein opisuje, že veľké nebezpečenstvo predstavujú napríklad jedovaté hady.
„Keďže sme tak ďaleko od civilizácie, život tu je občas trochu osamelý, a to nie je vždy ľahké,“ uzatvára dobrodružná Belgičanka. „Je to jedna z najväčších výziev takéhoto života.“
Pokiaľ vás život tejto dvojice zaujal, svoju životnú cestu pravidelne zdieľajú so svetom aj na svojom Youtube kanáli.
Nahlásiť chybu v článku