Foto: TASR - Jaroslav Novák

V telefonáte mali zaznieť podľa Matoviča "silné slová", ktoré ho prinútili si podanie demisie rozmyslieť, píše Nový čas.

Igor Matovič (OĽaNO) prišiel doručiť do Kancelárie prezidenta (KP) SR svoju demisiu. Napokon si to v poslednej chvíli rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu KP SR Metodovi Špačekovi z rúk. Demisiu tak nepodal, čo malo za následok pád vlády.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počas celého aktu podávania demisie Matovič telefonoval. Niekto ho presvedčil, aby demisiu nepodal, pretože „bojovníci sa pred mafiou neskláňajú“.

Denník Nový Čas zistil, kto bol záhadný volajúci, ktorý ho mal od demisie odhovoriť. Mal ním byť poslanec OĽaNO Jozef Pročko„Vykašlime sa teda na to, nemá to zmysel, oni budú stále vydierať,“ povedal Pročko Matovičovi podľa denníka v telefonáte.

Matovič to označil za lož

„Médiá neustále riešia “záhadu”, kto mi v čase podania demisie povedal vetu z úvodu. Jedni tvrdia, že to bol záhadný kňaz, dnes iní, že Jožo Pročko, zajtra budú ďalšie fabulácie. Je to zbytočné. Nebol to nikto z politiky, nikto z cirkvi, ale niekto, koho určite nevystavím verejnému lynču,“ píše Matovič vo svojom príspevku na sociálnej sieti.
„Som rád, že som v hodine dvanástej dostal budíček, ktorý mi umožnil zachovať si dušu bojovníka, ktorý sa absolútnemu zlu postavil zoči-voči dávno predtým, ako až smrť Jána a Martiny vytiahla z kaviarní tých ekobioraw “bojovníkov”“, dodáva vo svojom statuse

Sulík vo štvrtok pred hlasovaním o vláde uviedol, že bol v poslednej minúte zavolaný premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) na stretnutie, kde mu bolo oznámené, že Matovič podá demisiu a je na ceste k prezidentke.

Na poslednú chvíľu tak podľa jeho slov bol poslanecký klub SaS pripravený vyjsť v ústrety. Potom sa však stalo „niečo nehorázne“, keď sa dozvedel o tom, že minister financií podal demisiu, ale následne si to rozmyslel.

„Nič lepšie nedokumentuje to chaotické vládnutie, ktoré tu zažívame a obzvlášť po našom odchode,“ dodal Sulík s tým, že zahlasujú na pád vlády.

Národná rada (NR) SR vyslovila vo štvrtok nedôveru vláde Eduarda Hegera. Za pád vlády hlasovalo 78 zo 102 prítomných poslancov, proti boli 20, zdržali sa dvaja a dvaja nehlasovali.

Uložiť článok

Najnovšie články