Ako keby vopred vedeli, že sa americkým prezidentom stane Donald Trump. Predvídali, že Veľkú Britániu postihne kríza kvôli nedostatku benzínu a zdá sa, že vopred tušili aj to, že svet zasiahne veľká pandémia. Ako je možné, že im takéto „predpovede“ vyšli? Majú snáď niekde vešteckú guľu? Alebo prišli na to, ako cestovať v čase?
Dokážu snáď cestovať v čase?
Už nejaký čas ľudí fascinuje, s akou presnosťou tvorcovia Simpsonovcov predvídajú rôzne viac či menej významné udalosti. Aj keď ide o animovanú komédiu, ktorej cieľom je divákov pobaviť, občas sú tie predpovede už tak trochu strašidelné, píše portál Unilad. Jeden z pôvodných tvorcov, Al Jean, ktorý sa na tvorbe Simpsonovcov podieľal už v roku 1989, prezradil, ako to vôbec robia a ako je možné, že o takom množstve udalostí akoby vedeli už celé roky vopred.
„Jeden z kolegov, ktorý sa podieľal na tvorbe tej časti, v ktorej sa Donald Trump stal americkým prezidentom sa vyjadril, že ak napíšete 700 epizód a nevyjde vám ani jedna predpoveď, zrejme niečo robíte zle. Ak predsa hodíte dostatok šípok, niekoľko z nich napokon zasiahne svoj cieľ,“ vyjadril sa Jean v rozhovore pre NME.
Predvídali aj pád dvojičiek, bola to vraj bizarná náhoda
Aj keď je to síce pravda, niektoré z „predpovedí“ prekvapili aj samotného Jeana. V jednej z epizód z roku 1996 napríklad Simpsonovci predvídali pád dvojičiek, ktorý sa odohral 11. septembra 2001. V tomto prípade Jean priznal, že to bola jednoducho naozaj bizarná náhoda. Napriek tomu však tvorcovia trvajú na tom, že všetky takéto „predpovede“ sú len náhoda a nikto z nich nemá žiadne magické schopnosti. Aj keď Jean priznáva, že občas majú tvorcovia pocit, akoby boli prekliati.
Napriek tomu, že Simpsonovci sú na obrazovkách už desiatky rokov, zdá sa, že divákov stále neomrzeli. Aj vďaka vytrvalosti množstva fanúšikov už čoskoro uzrie svetlo sveta nový film – The Simpsons Movie 2. Diváci by sa ho mali dočkať už budúci rok. Pozorne ho teda sledujte. Nikdy neviete, ktorá zo scén animovaného filmu sa o pár rokov napokon premení na realitu.
Nahlásiť chybu v článku