Tieto Vianoce, 24. decembra, muž na aplikáciu Doyin zdieľal ručne nakreslenú mapu svojej dediny.
Ako informuje portál BBC, v roku 2021 bolo veľa mladých mužov, ktorí sa po dlhých rokoch opäť stretli so svojimi biologickými rodičmi. Vlani v júli sa Guo Gangtang opäť stretol so svojím synom 24 rokov po tom, čo ho uniesli v provincii Shandong. Pri pátraní minul životné úspory a precestoval 500-tisíc kilometrov. O tomto prípade sa tiež môžete dočítať na našom profile.
Li Ťing-wej, ktorý bol unesený pred viac ako 30 rokmi, sa stretol so svojou biologickou matkou po tom, čo naspamäť nakreslil mapu svojej dediny z detstva.
Keď ho uniesli, mal len štyri roky
Li Ťing-wej mal len štyri roky, keď ho vylákali z domu a predali do kruhu obchodujúceho s deťmi. Dnes, 24. decembra 2021 zdieľal ručne nakreslenú mapu do aplikácie na zdieľanie videa Douyin, ktorú polícia priradila k malej dedine a žene, ktorej syn zmizol.
Muž znovu stretol svoju matku po tom, čo testy DNA odhalili zhodu. V provincii Yunnan sa tak dvojica stretla prvýkrát za viac ako tri dekády – videozáznam zo stretnutia ukázal Li Ťing-weja, ktorý opatrne zložil matke z tváre rúško, aby si prezrel jej tvár. Vzápätí sa rozplakal a ženu objal.
„Tridsaťtri rokov čakania, dlhé noci plné túžby, a nakoniec mapa, ručne nakreslená spamäti – toto je po 13 dňoch moment dokonalého uvoľnenia,“ napísal muž na svoj profil Douyin pred ďalším očakávaným stretnutím, „ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli znovu sa spojiť s rodinou.“
Li Ťing-wei bol v roku 1989 unesený neďaleko juhozápadného mesta Zhaotong v provincii Yunnan a následne predaný rodine žijúcej vo vzdialenosti viac ako 1800 km. Dnes žije v provincii Guangdong v južnej Číne, kde sa bez úspechu pýtal adoptívnych rodičov, nech ho nechajú nahliadnuť do databáz DNA o svojom pôvode. Preto sa obrátil na internet.
„Som dieťa, ktoré hľadá svoj domov. Do Henanu ma uniesol holohlavý sused okolo roku 1989, keď som mal zhruba štyri roky,“ oznámil vo videu, ktoré sa krátko potom rozšírilo na internete.
„Toto je mapa mojej dediny – nakreslil som ju naspamäť,“ oznámil a dvihol pred kameru mapku dediny s bambusovým lesom, rybníkom a budovou, ktorá pravdepodobne predstavovala školu.
Únosy detí nie sú v Číne, krajine, ktorá kladie veľký dôraz na to mať syna, nezvyčajné. Mnoho detí je v mladom veku unesených a predaných iným rodinám. V roku 2015 sa odhadovalo, že každý rok bolo unesených až 20-tisíc detí.
BBC
Nahlásiť chybu v článku