Africké safari je veľkolepý sen nejedného amerického turistu, ktorý si zabíjaním divokej zveri chce pohladiť ego. Z vraždenia zvierat, ktoré sa nevedia brániť, si urobili zábavku, ktorá prináša ročne nemalé zisky. Niekedy si však aj príroda povie dosť. Prednedávnom média obletela zdrvujúca správa o tom, že jeden z byvolov afrických prebodol stehennú artériu 54-ročného lovca Clauda Kleynhassa, ktorý zraneniam na mieste podľahol. Každá strana má však dve mince, rovnako ako i tento zaujímavý prípad.
Claude Kleynhans sa vybral do provincie Limpopo v Južnej Afrike, aby si z afrického safari doniesol ďalší poriadny úlovok. To sa mu aj podarilo. Ulovil byvola, avšak zo svojho úlovku sa netešil priveľmi dlho. Jeden byvol zo stáda mu to pri nakladaní torza zvieraťa poriadne spočítal. Lovca napadol a tak ho pripravil o život.
Obeťou bol majiteľ spoločnosti zameranej na lov byvolov
Gepostet von Claude Kleynhans am Donnerstag, 5. September 2013
Strata ľudského života je vždy tragédiou, a určite to tak bolo aj v prípade Clauda. Ale na druhej strane, akoby nahnevaný byvol tušil, kto stojí za celou tou parádou. Kleynhans bol majiteľom spoločnosti Guwela Hunting Safaris, ktorá sa sústredila práve na lov byvolov. Svojim klientom sľuboval 100-percentný úspech pri love byvolov. S tým, že sa jedna z jeho potenciálnych trofejí rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk, asi nepočítal ani v najhoršom sne.
Spoločnosť sa okrem lovu byvolov špecializovala i na lovenie žiráf, krokodílov, zebier či slonov, a to bez ohľadu na to, že počet týchto zvierat z roka na rok klesá. Práve ich lov je jedným z kľúčových faktorov ich rapídne sa znižujúceho počtu.
Gepostet von Claude Kleynhans am Freitag, 1. April 2016
Napriek nenávistným komentárom, ktoré sa zosypali na Kleynhansovu hlavu, sme presvedčení o tom, že si nezaslúžil smrť. Avšak v tomto prípade aj príroda ukázala, že i ona má svoje hranice. A vie sa, i keď veľmi svojským spôsobom, brániť proti násiliu.
ladbible.com
Nahlásiť chybu v článku