Ak si chcete zachovať dobrú mienku o spoločnosti, v ktorej žijeme, tak radšej tento článok nečítajte. Dozviete sa totiž to v ňom nemilé veci. Názory na príliv imigrantov do EÚ sa z času na čas menia, no vyzerá to tak (že v niektorých) krajinách sa zhovievavosť končí tam, kde by cudzinec mal zasiahnuť do rodinného života. Aj preto vznikli otázky. Boli by ste vyrovnaní s tým, keby vaše dieťa chodilo s príslušníkom inej náboženskej či etnickej skupiny? Celkový pohľad na výsledky určite vyrazí dych aj vám.
Rasizmus a xenofóbia. Tak sa zdá, že nič nové pod slnkom. Krajiny, ktoré sa len okrajovo stretávajú s inou kultúrou, majú najviac výhrad pri vzťahu ich dieťaťa s cudzincom. Možno za to môže fakt, že akosi sa bojíme všetkého nepoznaného. A bohužiaľ Slovensko, ako aj „bratia Česi,“ majú stále k tolerancii poriadne ďaleko. V našich krajinách je žiaľbohu silne zakorenený rasizmus.
Poďme sa trošku pozrieť do štatistiky. V roku 2015 Európska komisia položila ľuďom z 28. európskych krajín pomerne jednoduchú otázku. Zaujímalo ich, či by ľudia boli „v pohode“ s tým, keby ich dieťa chodilo s cudzincom. Užívateľ Bezzleford na sociálnej sieti Reddit vytvoril zo súhrnnej správy veľmi zaujímavé mapy, ktoré ukazujú, ako na tom sme. A možno nám pri pohľade na mapy nepríde dvakrát do smiechu. Veď pozrite sa sami.
Myslíme, že výsledky tejto (smutnej) štatistiky skutočne stoja za zamyslenie, však?
Pozri aj: Keď uvidíte tieto mapy, už nikdy sa nebudete pozerať na Slovensko tak, ako predtým
boredpanda.com
Nahlásiť chybu v článku