Projekt „The Ethnic Origins of Beauty“ je neziskový, umelecký dokument, ktorý poukazuje na etnickú rôznorodosť ľudstva. Aby bolo zachytené najmä multikultúrne publikum, do projektu boli vybraté krásne ženy. Projekt začal v roku 2012. Stále je však v počiatočnej fáze realizácie, pretože do zbierky stále chýba mnoho národností. Zatiaľ sa usporiadateľom podarilo zhromaždiť asi 90 fotografií a video portréty predstaviteľov viac ako 50 etnických skupín z 15 krajín a 4 kontinentov.
Natalia Ivanova je autorka projektu a zároveň aj ruská fotografka a fotožurnalistka. Žije v Paríži a pracuje ako foto-korešpondent ruskej tlačovej agentúry ITAR-TASS vo Francúzsku. Natalia si myslí, že je dôležité vyslať ľuďom myšlienku o etnickej rovnosti a tolerancii bez ohľadu na to, koľko času a úsilia to bude stáť. Krása nepozná národnosť, o čom svedčia aj nasledovné fotografie.
The Wolof people je etnická skupina v Senegale a Gambii. Skupina je tvorená približne 6 miliónmi ľudí a celkovo žijú aj na Mali, v Európe a Severnej Amerike.
The Martinicans je skupina tvorená najmä populáciou žijúcou na ostrove Martinik s celkovým počtom asi 500 tisíc ľudí. Žijú taktiež vo Francúzsku, na ostrove Guadeloupe a na Panenských ostrovoch.
The Kongo people (Bakongo) sú ľudia z centrálnej časti Afriky. 10 miliónov obyvateľov obýva štáty v blízkosti dolného toku rieky Kongo.
The Eve je skupina, ktorá obýva juhovýchodnú časť Ghany a južnú časť Toga a Beninu. Celkový počet obyvateľov sa šplhá až k 4 miliónom.
The Fula people, alebo Fulani či Fulbe, sú etnickou skupinou, ktorá je rozložená na obrovskom území v západnej Afrike. Jedná sa najmä o Mauretániu, Gambiu, Senegal a západ Kamerunu a Sudánu. Celkový počet obyvateľov je až 23-25 miliónov ľudí.
Haiťania sú ľudia z Karibiku a hlavná populácia žije na Haiti a vo svete ich žije takmer 7,2 milióna.
The Anyi je etnická skupina v Ghane a na Pobreží Slonoviny. Jedná sa o prvých Afričanov, ktorí v 17. storočí prišli do kontaktu s Európanmi.
The Cape-Verdeans sú ľudia, ktorí tvoria hlavnú časť populácie na Kapverdách. Sú to potomkovia otrokov zmiešaní s portugalskými osadníkmi.
The Guadeloupeans sú karibskí ľudia, obyvatelia francúzskeho ostrova Guadeloupe. Celkový počet je asi 300.000 ľudí. Približne 100.000 z nich žije vo Francúzsku.
Réunionnais sú ľudia, ktorí obývajú ostrov Réunion v Indickom oceáne. Zhruba jedna štvrtina sú potomkovia francúzskych osadníkov.
The Bengalis je jedna z najväčších etnických skupín na svete. S celkovým počtom asi 250 miliónov ľudí sú väčšinou sústredení v Bangladéši a západnom Bengálsku v Indii. Veľká bengálska komunita tiež býva v Bhutáne, Nepále, Singapure a v Británii.
The Indo-Mauritians je etnická komunita, ktorá v súčasnosti tvorí viac ako 2/3 maurícijskej populácie. Všetci obyvatelia sú potomkovia prisťahovalcov z Indie. Vo svete ich žije asi 800 000.
The Shilha people alebo aj Shluh je berberská etnická skupina, ktorá obýva hlavne západnú časť Vysokého Atlasu a pohorie Atlas v Maroku, ako aj údolie Souss.
Tunisania sú jedným z arabských národov, hlavná populácia Tuniskej republiky. Celkový počet Tunisanov je asi 10 miliónov.
The Riffians je berberská etnická skupina, ktorá obýva Rif v severnom Maroku.
The Kabyle people je berberská etnická skupina pôvodom z Kabylie na severe Alžírska s celkovým počtom 6,5 milióna ľudí. Veľká skupina žije aj vo Francúzsku.
Arméni, čiže okolo 8 miliónov ľudí, predstavujú hlavnú populácie Arménska.
Gruzínci (kartvelebi) sú etnickou skupinou, ktorá vznikla v Gruzínsku, kde títo ľudia tvoria väčšinu populácie. Veľké gruzínske komunity sú prítomné aj vo východných provinciách Turecka a v celom Iráne. Celkový počet obyvateľov je 6 miliónov ľudí.
The Kalmyks sú mongolská etnická skupina, ktorá obýva najmä Kalmykiu.
The Han people je jedna z najväčších etnických skupín na svete. Počet obyvateľov je viac ako 1,3 miliardy, a teda takmer 19% svetovej populácie. Najviac ľudí z tejto skupiny žije v Číne, Hongkongu a v Singapure.
The Buryats je najväčšia skupina žijúca na Sibíri, sústredená predovšetkým v Buryatskej republike. Toto spoločenstvo žije mimo Ruska a nájdete ich predovšetkým v severnej časti Mongolska a v severovýchodnej Číne.
Pokračovanie na ďalšej strane…
Nahlásiť chybu v článku