Postava Herkula sa objavila v jednom z najikonickejších seriálov deväťdesiatych rokov, ktorý patrí k detstvu množstva televíznych divákov. Odvážneho hrdinu sa však rozhodlo zachytiť aj viacero snímok. A práve to stálo sa vznikom najhoršie hodnoteného filmu kinematografie.
Najhorší film Malý Herkules
Herkules, alebo starogrécky hrdina a poloboh, syn vládcu boha Dia, sa stal svojou mocou a odvahou inšpiráciou pri zrode viacerých snímok. Bájny mytologický príbeh hovorí o Herkulovi ako o najväčšom hrdinovi gréckych mýtov. Jediný dostal nesmrteľnosť a stal sa bohom sily a vytrvalosti.
Aj vďaka tomu sa stal super hrdinom viacerých snímok. Z detstva u mnohých z nás zarezonoval ako postava obľúbeného seriálu. V roku 1997 vznikla aj jeho animovaná podoba, ktorá zožala viac než pozitívne hodnotenia.
Hrdina najhoršie hodnoteného filmu
Režisér Mohamed Khashoggi sa rozhodol zobraziť postavu Herkula počas jeho detstva. Herkules žije so svojím otcom Diom a túži sa pozrieť na Zem, kde by mohol vyrastať ako obyčajné dieťa. Keď sa mu podarí utiecť z Olympu, dostáva sa do Kalifornie a kde stretáva Curtisa, ktorý ho zoberie do svojej rodiny a začnú spolu chodiť do školy.
Herkulov pobyt na Zemi značne skomplikuje príchod najväčšieho nepriateľa boha Dia, Marduka. Herkules tak musí chrániť česť svojho otca a ukázal svoju moc na školskej olympiáde, kde sa jeho súperom stáva mladý boh Kintaro. Súboj má rovnako rozhodnúť aj o živote samotného Herkula.
Snímka Malý Herkules alebo Herkules 3D (Little Hercules in 3-D) zvládla tento námet spracovať takým zlým spôsobom, že sa zapísala na spodnú priečku diváckych hodnotení.
Zlyhal vo všetkých smeroch
Zlé herecké výkony v hlavných úlohách v podaní Richarda Sandraka, Johna Hearda, Hulka Hogana či Elliotta Goulda ešte viac umocňuje nekvalitná vizuálna stránky snímky a podpriemerné filmové efekty. Nechýbajú ani flashbacky, ktoré často nedávajú sami o sebe žiaden zmysel.
Jednotlivé scény pri nadväzovaní na seba pôsobia viac než absurdne. Ani najbanálnejšia scéna vo filme nie je spracovaná autenticky. Vďaka tomu vidíme najväčšieho hrdinu gréckych bájí učiť sa černošský dialekt alebo svojím tancom žiariť na diskotéke. Ak vám niečo z tohoto príde možno vtipné, tvorcom sa aj túto absurdnosť podarilo spracovať naozaj nudným spôsobom.
V postave boha Dia sa objavila jedna z najvýraznejších postáv wrestlingu, Hulk Hogan a ukrajinský kulturista Richard Sandrak, ktorý už vo svojom detstve disponoval naozaj vyšportovanou postavou. Filmu Malý Herkules sa dokonca podarilo vzniknúť aj v 3D.
Na ČSFD si tento filmový skvost vyslúžil hodnotenie iba 6%, čím sa zaradil na prvé miesto v kategórii Najhoršie hodnotených filmov. Na IMDb si vyslúžil 2,3 z desiatich. Malý Herkules teda patrí medzi ozajstný klenot kinematografie a jeho sledovanie si vyžaduje skutočnú dávku odvahy. Pre filmových fajnšmekrov však predstavuje ozajstnú výzvu.
Nahlásiť chybu v článku