Články na Wikipédii môže upravovať ktokoľvek. Preto vám v škole hovorili, že Wikipédia nie je dôveryhodný zdroj. Tu je niekoľko prípadov žartov zachytených na inak veľmi serióznej Wikipédii.
Článok pokračuje pod videom ↓
Zoznam sériových vrahov sa začína upozornením, že zoznam nie je úplný a je potrebné ho rozšíriť. Zároveň dodáva, aby sa nikto nesnažil rozšíriť zoznam tým, že niekoho zabije.
Prvý zákon termodynamiky dostal malú referenciu z filmu Klub bitkárov: Prvé pravidlo termodynamiky je nehovoriť o termodynamike. Niekomu sa to asi fakt nechcelo učiť.
Ľudstvu sa konečne podarilo pochopiť záhadu toho, ako to Charlie Sheen robí, že je ešte stále nažive. Podľa Wikipédie je Charlie napoly človek, napoly kokaín.
Pamätáte ešte na tanec Harlem Shake? Niekto chcel doplniť článok na Wikipédii ale evidentne mu to nevyšlo. Namiesto popisu tanca bolo na Wikipédii len: O bože, nechcel som to zmazať celé, len jeden odstavec. Pomôžte mi prosím.
Speváčka Mariah Carey si na silvestrovskom vystúpení v New Yorku zažila nepríjemný trapas, pri ktorom jej zlyhal odposluch a ona sa nevedela trafiť do hudby. Podľa Wikipédie v ten deň zomrela od hanby, doslova.
Všetci máme radi Emmu Stone, ale je naozaj nevyhnutné, aby bolo na Wikipédii poznamenané, že má nádherný úsmev a že sa nenarodila ale spadla z neba ako anjel? To musel písať poriadne zamilovaný fanúšik.
Ako lepšie definovať komplikovanú vetu než inou komplikovanou vetou? Množstvo spojok a súvetí tvorí ťažšie pochopiteľnú definíciu, ktorá sama komplikovanú vetu demonštruje.
Realita je niečo, čo si všetci uvedomujeme, ale keď príde na jej definíciu, často sa strácame v metafyzických polemikách. Na Wikipédii bola táto definícia upravená niekoľkokrát. Realita je mýtus. Realita neexistuje, existuje iba matrix… a tak ďalej.
Máte pocit, že bubeníci nie sú skutoční hudobníci a iba sa motajú okolo hudobníkov? Wikipédia ten pocit má. V závere definície bubeníka si môžeme prečítať, že bubeník je človek, ktorý chodí vonku s hudobníkmi.
Niekto má na zatmenie mesiaca celkom iný názor. Podľa neho je zatmenie mesiaca úkaz, kedy mesiac sčernie a vybuchne. Navyše vypustí jedovatý plyn, ktorý zabije ľudstvo.
Definícia kolektívnych podstatných mien sa začína krátkym zhrnutím. Toto je taká nuda…
Väčšina z týchto úletov na Wikipédii dlho nevydržali a moderátori to rýchlo upravili na reálnu (a nudnú) informáciu. Ale aspoň sa môžeme na Wikipédiu naďalej spoľahnúť.
Pozri aj: Týmito jednoduchými vetami naštvete každého Európana. Aká otázka najviac rozčuľuje Slovákov?
interez.sk (Martin Majdák) boredpanda.com
Odporúčané články
Zaplatíte len 14 eur: Našli sme chodník v korunách stromov len 30 minút od našich hraníc, užijete si tu aj parádnu lyžovačku
Organizátorka protestov Janíčková: Označovať zhromaždenia ako pokus o destabilizáciu Slovenska je šialené, ohrozuje to slobodu
Air Force One je lietajúca pevnosť prezidenta Trumpa: Na palube má aj svoju krv, stroj zvládne aj chemický útok
V 15 rokoch ju člen Talibanu strelil do hlavy, zázrakom prežila: Dnes bojuje za práva žien po celom svete
Andrej pomáha ľuďom v Černobyli: Nosíme tam humanitárnu pomoc, pred vojnou bol z oblasti „rádioaktívny Disneyland“
Najluxusnejší hotel na Slovensku vznikol z liečebne duchov. Pribúdajú u nás špeciálne lacné čerpačky, budú sa rozširovať
Bol na ulici, no stal sa z neho miliardár: Život českého kráľa hazardu visí na vlásku, predávkoval sa drogou ako Jackson
Exkluzívne: Internet vo vlakoch by mal byť rýchlejší, ZSSK chystá novinky. Bude inšpiráciou české testovanie Starlinku?
Má 107 rokov a je najstaršou tatérkou na svete: Tetovanie od nej stojí necelých 5 eur, ale získať ho je zložité
Bezpečnostný analytik Bránik o tragédii: Nemuselo sa to stať, ak by okolie reagovalo. Účinnou obranou je útek
Najnovšie články
Knihy od interez.sk
Nahlásiť chybu v článku