Foto: unsplash

Každý má právo byť nudný.

Vzťahy na pracovisku sú dôležité, nie každý je ale povinný nadväzovať s kolegami blízke priateľské vzťahy. To sa nepozdávalo zamestnávateľovi, ktorý muža z práce vyhodil preto, lebo si nechcel ísť s kolegami po práci vypiť. Vypomstilo sa mu to, keď ho už bývalý zamestnanec zažaloval.

Článok pokračuje pod videom ↓

Odmietal sa podieľať na ponižujúcich aktivitách

Ako informuje portál Mail Online, Francúz na súde vyhral právo byť nudný. Zamestnávateľ ho totiž z práce vyhodil po tom, čo muž podľa neho netrávil dostatok času s kolegami. Spoločnosť Cubik Partners sa bráni, že svojich zamestnancov vedie k tomu, aby sa po práci s kolegami bavili a budovali si vzťahy.

Pán T., ktorého celé meno nebolo zverejnené, ale s takýmto prístupom nesúhlasí a nemá záujem podieľať sa na teambuildingových aktivitách. Dodal, že má právo odmietnuť politiku, ktorá vedie k rôznym excesom. Podľa portálu The Daily Telegraph zamestnanec dostal výpoveď ešte v roku 2015 s odôvodnením, že je príliš nudný. Jeho zamestnávateľ tiež argumentoval tým, že pán T. je zlým poslucháčom a je s ním ťažká spolupráca.

Foto: unsplash

Minulý týždeň ale napokon súd rozhodol, že pán T. má právo byť na pracovisku nudný a nezúčastňovať sa na večierkoch s kolegami. Spoločnosti Cubik Partners tiež nariadil, aby bývalému zamestnancovi vyplatili odškodné v prepočte vo výške takmer 3 000 eur. Priznal, že firma nemá nárok nútiť zamestnanca, aby sa zúčastňoval na firemných akciách, ktoré neraz končia konzumáciou veľkého množstva alkoholu.

Žiada odškodné vo výške vyše 460 000 eur

Pán T. sa sťažoval, že niektoré akcie dokonca končia tak, že zamestnanci sú nútení zdieľať nielen izbu, ale aj posteľ. Zamestnávateľ by mal v plnej miere rešpektovať súkromný život zamestnanca a to, že si chce uchovať istú úroveň dôstojnosti.

Foto: unsplash

Súd okomentoval, že spoločnosť narúšala súkromie pána T a nútila ho podieľať sa na ponižujúcich aktivitách, ako bolo napríklad simulovanie sexuálnych aktivít po seminároch. Nepáčilo sa mu ani to, že zamestnanci museli používať rôzne prezývky a na pracovisku boli následne vyvesené skresľujúce fotografie.

To, že mu súd dal za pravdu a bývalý zamestnávateľ mu musí vyplatiť takmer 3 000 eur, ale pánovi T. nestačí. Žiada ďalšiu náhradu škôd vo výške viac ako 460 000 eur. Súd sa tak jeho prípadom bude zaoberať ďalej.

Uložiť článok

Najnovšie články