V reštaurácii Akadémia, ktorá je jeho súčasťou, si pochutnáš na jedle od šéfkuchára roka 2017 Lukáša Heska, svoju centrálu tu majú sirupy Herbert, ktoré sme nedávno navštívili v rámci nášho seriálu Robíme to inak, nachádza sa tu dizajnový obchodík Kumšt, remeselná pekáreň Chlieb náš, kultúrne centrum Malý Berlín a aj sympatický coworking, ktorý sme si sami mali možnosť na jeden deň vyskúšať (viac si prečítaš TU). Tento zoznam sa však rozrastá o novinku, ktorou je najnovší neziskový projekt zvaný Kampus.
Vďaka štipendiu formou ubytovania na celý akademický rok sa snaží občianske združenie Nádvorie študentov motivovať k tomu, aby sa zapájali už pred ukončením štúdia do množstva projektov, ktoré spoluorganizuje ono samo, mesto Trnava alebo ostatné organizácie či jednotlivci. Vďaka tomu budú môcť tí najšikovnejší rozvíjať svoje schopnosti a pretavovať do praxe znalosti nadobudnuté v rámci štúdia.
Okrem ubytovania poskytne projekt Kampus vybraným záujemcom možnosť mentoringu, nadobúdania cenných skúseností pomocou stáží a najmä vytváranie si vzťahov a kontaktov s množstvom inšpiratívnych ľudí.
Pilotný ročník prihlasovania pre záujemcov Nádvorie spustilo 29. 8. 2018 a potrvá do polnoci 7. 9. 2018. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať prihlásením cez online formulár. Následne sa vybraní záujemcovia zúčastnia ústneho pohovoru. Výsledky výberového konania majú byť zverejnené do 20. 9. 2018.
Tak teda, čo vlastne ponúka projekt Kampus? Štipendium formou ubytovania a ďalších benefitov pre študentov a študentky denného bakalárskeho stupňa trnavských vysokých škôl, pričom benefitov je hneď niekoľko ako napríklad ubytovanie na celý akademický rok zadarmo, možnosť ubytovania aj cez akademické prádzniny, členstvo v coworkingu na celý rok, možnosť mentoringu, stáží a dodatočného vzdelávania a vstup na všetky kultúrne podujatia na Nádvorí zadarmo.
Občianske združenie hľadá do svojich priestorov aktívnych mladých ľudí, ktorí okrem školy participujú alebo vedú aj iný zaujímavý projekt. Môže to byť v oblasti kultúry, inovácií a zelenú majú komunitné či sociálne prospešné projekty. Podmienok pre uchádzačov je však viac. Prostredníctvom registračného formulára sa môžu študenti denného bakalárskeho štúdia z trnavských univerzít prihlásiť v prípade, ak dodajú potvrdenie o návšteve školy, životopis, motivačný list o svojich doterajších projektoch a najbližších cieľoch.
Priložiť treba aj esej v rozsahu maximálne 600 slov na jednu z troch vybraných tém (Študovať vysokú školu je strata času? Existuje spravodlivosť? Fake news by mali byť zakázané zákonom), maturitné vysvedčenie alebo prospech zo systému AIS a potom prichádza na rad osobný pohovor. O sympatické bývanie úplne zadarmo budú uchádzači skrátka musieť zabojovať.
Nahlásiť chybu v článku