Strana Sloboda a Solidarita (SaS) spúšťa kampaň Meníme hru. Strana si hovorí už iba jednoducho Saska, čiže tak, ako ju najčastejšie ľudia volajú. Ako uviedla strana v tlačovej správe, tento krátky názov je prispôsobený pre mobilné zariadenia, ktoré využívajú najmä mladí voliči.
Na kampani pracuje Babišov marketér
Po štrnástich rokoch strana prichádza aj s novým logom pre predčasné parlamentné voľby. Strana uviedla, že ponúka veľa tém, ktorých je prirodzeným hlásateľom, či už ide o ekonomiku, verejné financie, práva žien a detí, duševné zdravie, práva LGBTI+, moderné vzdelávanie, spravodlivosť, podporu Ukrajiny a prozápadnú orientáciu krajiny.
„Áno, my naozaj meníme hru. Ideme do boja. Rozhliadnite sa. Vidíte snáď na Slovensku niekoho iného, kto nemá žiadny korupčný škandál, kto drží slovo, kto má program zostavený naozajstnými expertmi, kto má viac ako desať rokov skúseností, ako tieto konkrétne riešenia pre ľudí presadiť, kto sa neriadi ideológiou, ale zdravým rozumom a kto má úprimnú chuť postaviť tú najlepšiu možnú budúcnosť pre Slovensko?,“ vyhlásil predseda strany Richard Sulík.
Bývalý minister hospodárstva ďalej tvrdí, že všetci, ktorí im veria, menia hru s nimi a „nenechajú sa podplatiť rozhadzovaním, ktoré budú splácať naše deti. Už majú dosť chaotických amatérov. Zaujímajú ich konkrétne zmeny, pre ktoré sa mladým oplatí zostať na Slovensku. Chcú už konečne reálne výsledky. A chcú sebavedomé Slovensko, ktoré najlepšie vie, čo potrebuje,“ uzavrel Sulík.
Ako píše DenníkN, na kampani sa výrazne podiela aj český marketér Marek Prchal, ktorý vytváral aj kampaň pre Andreja Babiša. Niektoré fotografie či slogany sa preto nápadne podobajú na tie, ktoré používal aj bývalý český premiér a neúspešný kandidát na prezidenta.
Nová kampaň SaS sa taktiež stala vďačným terčom rôznych meme stránok, ktoré jej nič nedarujú. Zomri napríklad porovnáva novú fotografiu Juraja Krúpu s Obi-Wanom Kenobim zo Star Wars ságy, alebo uverejnila obrázok, kde tvrdí, že Sulík nenakúpil ponožky a členovia strany preto musia pózovať bosí.
Nahlásiť chybu v článku