Foto: TASR/AP

V rámci štvordňového vyučovania by sa deti od pondelka do štvrtka učili v škole a tri dni by ostali doma.

Zavedenie štvordňového školského týždňa by mohlo pomôcť obnoviť prezenčné vyučovanie vo februári. V tlačovej správe to uviedol Peter Helexa, výkonný riaditeľ občianskeho združenia Inštitútu stredoeurópskych štúdii IstroAnalytica. Priblížil, že svoje tvrdenie opiera o analýzy z rôznych prístupov k udržaniu prezenčného vzdelávania v Európe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Štyri dni v škole, tri dni doma

V rámci štvordňového vyučovania by sa deti od pondelka do štvrtka učili v škole a tri dni by ostali doma. „Napriek tomu, že inkubačná doba ochorenia COVID-19 je rôzna, zväčša sa príznaky prejavia do troch až piatich dní. Deti s príznakmi by tak zostali doma, ako pri iných vírusových ochoreniach,“ objasnil Helexa. Dodal, že dodržiavanie doteraz zavedených protiepidemických opatrení na školách by sa naďalej zachovalo.

Foto: TASR – Pavol Zachar

Inštitút tiež navrhuje prehodnotiť vakcinačnú stratégiu s cieľom zaočkovať zamestnancov škôl do začiatku mája 2021. Podľa neho by si toto opatrenie vyžiadalo zo strany vlády maximálne úsilie na získanie dostatočného počtu vakcín. Inštitút radí, aby štát od februára distribuoval všetkým učiteľom preventívne dávky vitamínov, aby mohli bezpečnejšie prečkať obdobie do ich kompletného zaočkovania.

Kedy sa vrátia deti do škôl?

Premiér včera na tlačovej besede avizoval, že školy sa od pondelka zrejme neotvoria. Ešte minulý týždeň na tlačovej besede informovali, že školy by sa otvárať mali a spolu s nimi aj niektoré obchody. Samozrejme to všetko za prísnych protiepidemických opatrení a vstup by bol podmienený negatívnym testom. Vláda varuje pred britskou mutáciou, ktorá by sa pri otvorených školách mohla šíriť rýchlejšie. Premiér si rovnako myslí, že nie je správne ukončiť lockdown.

Uložiť článok

Najnovšie články