Medzi tituly, ktoré ukrývajú takéto detaily patrí napríklad legendárny Matrix, Pulp Fiction či nedávny Interstellar. Pri sledovaní filmu máte len málokedy možnosť si takéto detaily všimnúť. Niekedy to ani nie je možné, pretože sa vzťahujú čiste k udalostiam, ktoré prebehli počas nakrúcania.
Vždy však ide o veľmi zaujímavé fakty, ktoré by mal každý filmový fanúšik poznať. Poďme sa pozrieť na 10 najlepších z nich.
Návrat do budúcnosti
In Back to the Future the name of the mall changes when Marty goes into the past and runs over one of the two trees from MovieDetails
V tomto filme o cestovaní v čase sa mladý chlapec Marty vrátil do minulosti a zrazil na zem borovicu. Nákupné centrum, ktoré sa pôvodne volalo Dve borovice sa po jeho návrate do prítomnosti premenovalo na Osamelú borovicu.
Interstellar
For Interstellar, Christopher Nolan planted 500 acres of corn just for the film because he did not want to CGI the farm in. After filming, he turned it around and sold the corn and made back profit for the budget. from MovieDetails
Pri nakrúcaní filmu Interstellar, režisér Christopher Nolan nechcel využiť žiadne špeciálne efekty, a tak pre potreby filmu vysadil kukuričné pole, ktorého plocha dosahovala 200 hektárov. Po ukončení nakrúcania úrodu predal a zisk využil pre doplnenie filmového rozpočtu.
Princezná Nevesta
The cover of the Princess Bride 20th Anniversary Edition DVD can be read upside down as well as right side up from MovieDetails
Na obale filmu Princezná Nevesta, ktorý vyšiel ako nové vydanie po 20. výročí premiéry, je nápis, ktorý uvádza názov filmu. Dokážete ho však prečítať v normálnej polohe aj hore nohami.
Pulp Fiction
Pulp fiction from MovieDetails
V tomto filme Quentina Tarantina krátko pred koncom padne hláška počas vykrádania reštaurácie. Majiteľ reštaurácie/coffee shop je prerušený uprostred vety potom, čo je napadnutý lupičom. Chce vysloviť vetu: „Nie som hrdina, som len majiteľ reštaurácie…“ Z angličtiny sa táto hláška samozrejme preložiť plnohodnotne do slovenčiny nedá. Z kontextu však vyznieva, že majiteľ reštaurácie povedal len, že nie je hrdina, je len reštaurácia. V záverečných titulkoch bol herec, ktorý majiteľa stvárnil uvedený ako reštaurácia/coffee shop.
Spider-Man 2
In Spider-Man 2, Peter Parker says he needs a "strong focus" before jumping off a building. He lands on a Ford Focus which goes undamaged. from MovieDetails
V jednej scéne z druhého pokračovania Spider-Mana povie Peter Parker, že potrebuje „strong focus,“ teda v preklade sa potrebuje intenzívne sústrediť. Doslovne však môžeme preložiť strong focus ako silný focus. Potom čo skočí z budovy pristane na aute značky Ford Focus, ktorému sa po jeho dopade nič nestane.
Autá
In "Cars" the canyons are all old cars and hood ornaments. from MovieDetails
V animovanom filme autá sa odohráva scéna v kaňone, ktorý by mal pripomínať americkú prírodnú pamiatku Grand Canyon. Vo filme, kde namiesto ľudí vystupujú autá ,je aj tento Kaňon tvorený z obrovských (pravdepodobne prehistorických) áut a ich emblémov.
Harry Potter
Harry Potter intros become darker every year, just like the movies. from MovieDetails
Filmy o mladom čarodejníkovi boli rok od roka temnejšie. Nezabúdalo na to ani štúdio Warner Bros., ktorého logo bolo s každým filmom temnejšie.
Zootopia
(xpost from r/funny) An important achievement in Zootopia from zootopia
Vo väčšine animovaných rozprávok prípadne vo filmoch, kde sú personifikované hračky a zvieratá, nastáva jedna veľmi zjavná chyba. Predmety, ktoré môžete vidieť na obrázkoch ako slúchadlá či telefón si neprikladajú na svoje uši, ale na miesto, kde majú uši ľudia. Zootopia však spravila v tejto stereotypnej chybe veľký pokrok.
Divoký Django
In Django Unchained, a man asks Django what is his name is and how it is spelled. "The D is silent", the man responds "I know". This man is Franco Nero, the original Django from the original 1966 film. from MovieDetails
Vo filme Divoký Django sa neznámy muž spýta Djanga, ako sa volá a ako svoje meno hláskuje. Django mu povie, že D sa nevyslovuje, na čo mu muž odpovedá, že o tom vie. Muža hrá herec Franco Nero, teda pôvodný Django z roku 1966.
Smrtonosná pasca
In Die Hard, Alan Rickman’s petrified expression while falling was completely genuine. The stunt team instructed him that they would drop him on the count of 3 but instead dropped him at 1. from MovieDetails
Vydesená reakcia herca Alan Rickmana pri páde z mrakodrapu je skutočná. Tím kaskadérov mu povedal, že ho z budovy spustia pri odrátaní čísla 3. Pustili ho už však pri čísle jedna, čo herca celkom zjavne znepokojilo.
Matrix
They couldn’t hide the camera in the doorknob’s reflection of this scene of The Matrix, so they put a coat over it and a half tie to match with Morpheus‘. from r/MovieDetails
Tvorcovia filmu nedokázali v scéne schovať kameru v odraze na kľučke, a tak ju prekryli kabátom. Stále ju ale v odraze môžete vidieť.
boredpanda.com
Nahlásiť chybu v článku