Na internete sa stal virálnym ďalší horor s desivým názvom Neprivolávaj nič zlého (Speak No Evil). Ľudia ho zaraďujú medzi najlepšie horory tohto roka a opisujú, ako nepríjemne sa pri jeho pozeraní cítili.
Neprivolávaj nič zlého sa sústredí na dve rodiny, ktoré sa stretávajú počas dovolenky v Taliansku. Jedna pochádza z Holandska a druhá z Dánska. Za toto krátke obdobie sa zblížia natoľko, až sa rozhodnú byť v kontakte aj po skončení dovolenky. Rodina z Dánska sa preto rozhodne vycestovať na víkend ku svojim holandským kamarátom a ako už asi tušíte, táto návšteva nedopadne podľa predstáv hostí a rozpúta sa šialené peklo, uvádza oficiálny text distribútora.
SPEAK NO EVIL is a special kind of dark comedy. One that eases into a stress induced panic without you even realizing it. And when that ending finally hits… ugh.
It’s funny and clever until it’s bleak and sadistic. So naturally I loved it. On @Shudder 9/15. Seek this one out. pic.twitter.com/19gXdh5jnW
— Aaron B Koontz (@AaronBKoontz) September 10, 2022
Strašný, znepokojivý a nepríjemný
„Je to jeden z najznepokojivejších filmov, aké som za posledné roky videl,“ zdôveril sa so svojimi pocitmi jeden z divákov na Twitteri a dodal, že je ťažké ho vôbec odporúčať. „Konečne som sa dostala k pozeraniu tohto filmu a neviem, či vo mne nejaký iný niekedy vyvolal nepríjemnejšie pocity,“ doplnila ďalšia.
A podobných reakcií, ktoré horor označili za „najdesivejší“, aký v posledných rokoch videli, sa objavilo na sociálnej sieti oveľa viac. „Je to pravdepodobne najstrašidelnejšia vec, akú som za uplynulé roky videl,“ napísal iný z divákov.
Psychologický horor
Ľudia taktiež vyzdvihli aj psychologickú stránku tohto filmu, ktorá pomáha udržiavať divákov pri obrazovkách v mrazivom napätí. Snímka sa navyše stáva čoraz pochmúrnejšou a sadistickejšou, ako podotkol ďalší fanúšik, ktorý si ju obľúbil.
Kým niektorí nešetria chválou, nájde sa tu aj druhá skupina, ktorá hororu úplne neprišla na chuť. To je však už pri tomto žánri takmer samozrejmosťou, a preto, ak vás zaujal, vytvorte si vlastný názor.
Nahlásiť chybu v článku