Rodinný príslušník premiéra Roberta Fica sa mal podpísať pod petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Pre portál interez to potvrdila hovorkyňa strany Demokrati Martina Kakaščíková. Počet podpisov podľa nich atakuje hodnotu 100-tisíc a strana plánuje výjazdy po celom Slovensku.
Ako uviedla hovorkyňa, strana Demokrati v rámci zberu podpisu každý týždeň absolvuje okolo 20 výjazdov po Slovensku. Počet podpisov pod petíciu sa blíži k počtu 100-tisíc, na vyhlásenie referenda je potrebných 350-tisíc podpisov.
Pod petíciu sa podpísal aj rodinný príslušník premiéra
Pre portál interez hovorkyňa potvrdila, že pod petíciu sa mal podpísať aj rodinný príslušník Roberta Fica. Rovnako tak mali spraviť aj sympatizanti iných strán vrátane Smeru.
„Môžeme potvrdiť, že z rozhovorov je zrejmé, že petíciu Stačilo Fica podpisujú aj sympatizanti iných opozičných strán, dokonca aj voliči Smeru,“ dodala Kakaščíková.
Opozícia má dvere otvorené
Opozičné strany sa podľa Demokratov môžu k zberu podpisov pridať, v súčasnosti spolupracujú iba s mimoparlamentnou stranou Pirátska strana – Slovensko
Zberu podpisov sa najviac darí v mestách Prešov, Košice a Bratislava. Podpisy budú zbierať dovtedy, dokým sa nevyzbiera potrebný počet – 350-tisíc.
Referendové otázky:
- Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky prijala uznesenie, ktorým skráti svoje IX. volebné obdobie a deň predčasných volieb do Národnej rady Slovenskej republiky určí tak, aby sa konali do 180 dní od vyhlásenia výsledkov referenda?
- Súhlasíte so zrušením tzv. doživotnej renty napríklad pre Roberta Fica, ustanovenej v § 24a ods. 1 písm. b) zákona č. 120/1993 Z. z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky v aktuálnom znení?
- Súhlasíte s tým, aby bol obnovený Úrad špeciálnej prokuratúry a Národná kriminálna agentúra?
Nahlásiť chybu v článku