Desiatky hasičov bojujú od pondelňajšieho podvečera s mohutným požiarom skládky plastového odpadu v Rynholci pri Kladne. Okolo 21.00 h vyhlásili osobitný, teda najvyšší poplachový stupeň, informuje TASR s odvolaním sa na weby Novinky.cz a iDNES.cz.
Hustý čierny stĺp dymu bol vidieť z celej Prahy a značnej časti Stredočeského kraja.
Na skládke voľne uložených plastov začalo horieť po 18.00 h. Hasiči na sieti X uviedli, že ide o rozlohu približne 200 krát 200 metrov a odpad je uložený do výšky okolo päť metrov.
Keďže požiar sa nedarilo dostať pod kontrolu, vyhlásené boli postupne druhý, tretí a nakoniec osobitný stupeň požiarneho poplachu. Hasiči odporučili obyvateľom v okolí, aby neotvárali okná.
„Zasahuje viac ako 36 jednotiek a ďalšie sú na ceste. Napriek tomu sa zatiaľ nedarí dostať požiar pod kontrolu,“ informovali večer s tým, že päť hasičov je zranených – došlo u nich k prehriatiu. Hasenie komplikujú aj vysoké teploty.
Tma nedovoľuje nasadiť vrtuľník s bambivakom.
Nahlásiť chybu v článku