Ilustračné foto: Pixabay

Ruskí veteráni žiadajú ruskú ministerku kultúry o zákaz tureckých telenoviel a aj o reguláciu všetkých zahraničných programov.

Organizácia združujúca ruských vojnových veteránov predložila ruskému ministerstvu kultúry oficiálnu petíciu za zákaz tureckých telenoviel, pretože údajne ohýbajú realitu, vytvárajú nerealistické ideály a podrývajú tradičné hodnoty krajiny. TASR informuje na základe správy portálu Türkiye Today.

Pozrite si naše najnovšie video, článok pokračuje pod ním ↓

Obviňujú ich

Organizácia Ruskí veteráni nežiada ruskú ministerku kultúry Oľgu Ľubimovovú len o zákaz tureckých telenoviel, ale aj o reguláciu všetkých zahraničných programov, ktoré „vytvárajú deštruktívny obraz a poškodzujú tradičné hodnoty“. Organizácia ich tiež obviňuje z umocňovania poklesu demografickej krivky v krajine.

„Turecké seriály vytvárajú umelý obraz ideálnej osoby na hony vzdialenej realite ruského života. Ženy, ktoré ich sledujú, strácajú záujem o svojich spoluobčanov a vyhľadávajú idealizovaný zahraničný obraz vykresľovaný na obrazovkách,“ uvádza organizácia.

Veteráni kritizovali tiež negatívne vyobrazovanie mužských hrdinov v ruských seriáloch, kde sa často objavujú ako alkoholici a skrachovanci. Mužské postavy zo zahraničných a najmä tureckých seriálov sú v porovnaní s nimi prezentovaní ako úspešní a atraktívni.
Ruské ministerstvo kultúry na petíciu bezprostredne nereagovalo a nie je isté, či na ňu vôbec zareaguje.

Turecké telenovely sa totiž v Rusku tešia obrovskej popularite a pravidelne sa umiestňujú na popredných priečkach rebríčkov najsledovanejších programov v krajine.

Uložiť článok

Najnovšie články