Foto: Profimedia

Nová kniha o živote známeho dídžeja prináša aj záznamy z jeho denníka.

Jeden z najznámejších a najikonickejších dídžejov, ktorý fungovali na hudobnej scéne, bol jednoznačne aj Tim Bergling, známejší pod pseudonymom Avicii. Tento Švéd narodený v roku 1989 v Štokholme žiaľ vo veku 28 rokov spáchal samovraždu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Intímna biografia

Knihu o slávnom dídžejovi a hudobnom producentovi napísal novinár Måns Mosesson, ktorý získal jedinečný prístup k Aviciiho poznámkam a viedol rozhovory s jeho rodinou, priateľmi či kolegami, aby získal lepší prehľad o hudobníkovom živote, píše portál Unilad.

Vlastným menom Tim Bergling v jednom zo svojich denníkov napísal: „Ach bolesť, prečo ma to teraz bolí? Je to nepríjemný pocit. Budúci Tim sa vyrovná s bolesťou lepšie ako súčasný Tim, pretože teraz je až príliš veľa bolesti, ktorú treba naliehavo riešiť,“ napísal, keď sa nachádzal v rehabilitačnom centre Ibiza Calm.

Avicii mal dlhodobo problém s alkoholom a z toho pramenili aj viaceré zdravotné komplikácie.

Problémy a úzkosti

V inej správe napísal: „Ťažko akceptujem, že už nepijem, všetci lekári mi dôrazne odporúčajú, aby som počkal aspoň rok, kým si dám jedno pivo. Samozrejme, že som ich nepočúval. Bol som ignorant a naivný a cestoval som po svete na nikdy nekončiacom turné.

Zase v inom zázname opisoval, že čas strávený v nemocnici pokladal za najpokojnejšie a bezstresové dni, aké nezažil za posledných šesť rokov. Dodal, že to boli jeho skutočné prázdniny, aj keď to môže znieť depresívne.

V denníkoch tiež opisoval aspekty jeho liečby a aj záznam, ktorý údajne napísal iba deň pred smrťou. V ňom sa písalo o opustení duše a opätovnom štarte.

Dídžej Avicii zomrel 20. apríla 2018 v meste Maskat, hlavnom meste štátu Omán. Zomrel na vykrvácanie v dôsledku prerezania si žíl rozbitým sklom.

Ak máte akékoľvek problémy, ocitnete sa v náročnej situácii a potrebujete pomoc, dôležité je vedieť, na koho sa obrátiť. Hovorte o tom, čo vás trápi s blízkymi a v prípade potreby neváhajte vyhľadať pomoc odborníka. Bezplatnú pomoc prostredníctvom mailu, chatu či telefónu poskytne napríklad Krízová linka pomoci (IPčko). Obrátiť sa môžete aj na Linku dôvery Nezábudka (0800 800 566) alebo Linku detskej istoty LDI (116 111).

Uložiť článok

Najnovšie články