Opičie kiahne, pád dvojičiek, Donald Trump a veľa ďalších udalostí a tém, ktoré svetoznáma žltá rodinka zo Springfieldu predpovedala omnoho skôr, kým sa naozaj stali. Teraz sa však konečne svet dozvie, ako sa im to vlastne podarilo.
Animovaná šou z dielne Matta Groeninga beží na televíznych obrazovkách už od 17. decembra 1989, čo z nej robí najdlhšie vysielaný program americkej televízie v hlavnom vysielacom čase, informuje Unilad.
Trump, Covid či kríza
Hlavnými postavami sú členovia rodiny Simpsonovcov, konkrétne Homer, Marge, Lisa, Bart a Maggie. Humorné, nadnesené a niekedy aj náučné epizódy o Simpsonovcoch a ďalších postavách sa zaradili medzi to najikonickejšie, čo kedy seriálový priemysel vymyslel.
Tradíciou sa postupne stalo aj to, že v jednotlivých epizódach nadväzoval príbeh na skutočné osobnosti, udalosti či momenty, ktoré sa neskôr udiali aj v reálnom svete. Za ostatné roky sa ukázalo, že Simpsonovci informovali napríklad o hospodárskej kríze v Spojenom kráľovstve, pandémii koronavírusu či o prezidentskom mandáte Donalda Trumpa.
Všetko sa dozvieme o pár týždňov
Zdá sa tak, že tvorcovia seriálu vedia niečo, čo ostatní nie. V novembri 2021 jeden z tvorcov, Al Jean, prezradil, že nikto zo štábu nemá žiadne magické schopnosti a teda vo väčšine ide o dobre načasované náhody. Teraz však scenárista a producent šou, Matt Selman, tvrdí, že v novej epizóde sa všetko objasní.
Už 25. septembra totiž príde na obrazovky 34. séria programu, ktorej prvá časť má byť kľúčom k všetkým tajomstvám a záhadám toho, ako sa im darilo predpovedať desiatky rôznych udalostí.
„Máme ďalšiu bláznivú koncepčnú epizódu, ktorá vysvetľuje, ako Simpsonovci poznajú budúcnosť. Je to epizóda s množstvom bláznivých vecí, ale zároveň vysvetľuje, ako môžu Simpsonovci predpovedať budúcnosť,“ hovorí Selman.
Ako dokázali udržať seriál stále aktuálny?
„To je naša najväčšia kreatívna výzva – zabezpečiť, aby každá epizóda bola jedinečná a odlišná a mala čo povedať. Našťastie svet prináša veci, ktoré si vyžadujú reflexiu v zrkadle Springfieldu. Takže to je poďakovanie svetu, ale aj svet sa musí zlepšiť. Dôležitá je emocionálna dynamika,“ povedal Selman.
„Nemám problém s opakovaním emocionálnej dynamiky. Napríklad, Lisa a Marge sa pohádali ohľadom charity, ktorú spoluzaložili, ale Lisa a Marge sa už predtým pohádali viackrát. Nemôžete odškrtnúť rodinné rozprávanie sa len preto, lebo ste sa už predtým niekedy rozprávali,“ ukončil scenárista, ktorý zároveň sľúbil obrovské odhalenie.
Nahlásiť chybu v článku