Oblasť, ktorá je na predaj, sa nachádza v dedinke North Roe má rozlohu 98 hektárov. Pokiaľ po ňom naozaj túžite, nečudujeme sa vám vzhľadom ku krásnemu prostrediu, ktoré Škótsko ponúka so svojim aktuálnym statusom najkrajšej krajiny sveta. Pokiaľ ste však obyčajným smrteľníkom, zrejme viete využiť 675 tisíc eur aj lepšie ako na kúpu 80 rokov neobývanej oblasti. Tá je súčasťou Shetlandských ostrovov. Predávajú sa tu aj ďalšie tri územia, na jednom z nich je dokonca aj štvorizbový domček.
Rodina Davida Murrayho vlastnila toto územie viac než 150 rokov, no zo zdravotných dôvod je teraz nútená ho predať. David prezradil, že mu to láme srdce. Oblasť nesie názov Fethaland a je veľmi populárny pre turistov. Táto oblasť bola osídlená ľuďmi už v prehistorických časoch, dokonca aj v týchto dňoch sa tu dá nájsť dom z doby železnej a vikingský lom. Oblasť má veľa plusov, medzi ktoré patrí aj možnosť vidieť kosatky, alky aj iné dravé vtáctvo. V Shetlandských ostrovoch bol kedysi Fethaland najväčšou rybárskou stanicou.
„Fethaland je nepredstaviteľný, na Zemi neexistuje podobné miesto. Život divokej zveri je tu fenomenálny„, hovorí Murray. Nájdete tu tiež virtuálny svet v miestnom múzeu. Simulácia vás prevedie cez minulosť tohto miesta, taktiež vás priučí miestnej histórii. Nachádza sa tu 23 budov, medzi nimi je aj škola s prístavom pre lode. Táto oblasť patrí medzi škótske národné dedičstvo.
Vzhľadom k tomu, že sa Fethaland nachádza na ďalekom severe, neočakávajte, že sa tu budete môcť prechádzať v šortkách a krátkom tričku. Maximálna teplota, ktoré prostredia dosahuje uprostred júla je 14 stupňov a počas zimných mesiacov sotva preskočí bod mrazu. Oficiálne stránky tiež varujú pred počasím. Píše sa tu, že teploty nie sú nijak obzvlášť vysoké, no v zimných mesiacov sa dajú očakávať búrky a dramatické vlny.
Pokiaľ preferujete príjemnejšie teploty, vždy si môžete za túto sumu kúpiť zopár bytov hneď v niekoľkých slovenských mestách.
Pozri aj: Slonia skala: Jedinečný prírodný unikát, aký môžete nájsť jedine na Islande
ladbible.com
Nahlásiť chybu v článku