Vzhľadom na to, že sa v nej nachádza nemalá suma peňazí, jeho príbeh zaujal aj médiá. Niektorí ľudia mu dokonca ponúkli pomoc výmenou za malú odmenu. Ako je na tom majiteľ digitálnej peňaženky v súčasnosti?
K svojim peniazom sa stále nedostal
Ako sme vás nedávno informovali, programátor Stefan Thomas má v digitálnej peňaženke bitcoiny v hodnote takmer 240 miliónov dolárov. Viac ako 7 000 bitcoinov dostal ako odmenu za prácu pred rokmi, na čas však na ňu celkom zabudol. Odvtedy však hodnota bitcoinu poriadne vystrelila nahor. Keď zistil, aké má v digitálnej peňaženke bohatstvo, chcel sa k nemu dostať. Ukázalo sa však, že zabudol heslo. Z desiatich pokusov mu na uhádnutie ostali už len dva, píše portál LAD Bible.
Ako sa v rozhovore pre KGO- TV Thomas vyjadril, posledné týždne pre neho neboli vôbec jednoduché. Zo vzniknutej situácie bol zúfalý a bol sklamaný sám zo seba. Nechápe, ako mohol heslo od svojej digitálnej peňaženky jednoducho zabudnúť. Ako sme v článku informovali, pomoc mu ponúkol Alex Stamos. Ten prisľúbil, že heslo do 6 mesiacov rozlúšti za odmenu vo výške 10 % z toho, čo má Thomas v digitálnej peňaženke.
Niektorí odporúčali veštice či drogy
Zdá sa však, že programátor sa zmieril s tým, že sa k svojim peniazom tak skoro nedostane. V rozhovore dodal, že toto bola pre neho veľká životná skúsenosť a predstavuje akýsi míľnik. Prinútilo ho to zamyslieť sa nad tým, čo definuje jeho vlastnú sebahodnotu a ako chce žiť ďalej.
A painful memory. I hope others can learn from my mistakes. Test your backups regularly to make sure they are still working. An ounce of foresight could have prevented a decade of regret.
That said, I’ll do what I always do which is focus on building things, e.g. @Interledger. https://t.co/pCgObeAf4Z
— Stefan Thomas (@justmoon) January 12, 2021
Nateraz si Thomas povedal, že svoju digitálnu peňaženku nechá na pokoji. Dúfa však, že raz sa podarí nájsť spôsob, ako ju otvoriť, aj keď jej majiteľ zabudol, aké má heslo. Po tom, čo Thomasov príbeh zverejnil portál The New York Times, ozvalo sa množstvo ľudí, ktorí mu ponúkali pomoc. Niektoré rady boli užitočné viac, iné zase menej. Jedna z osôb sa Thomasa údajne opýtala, či ako heslo neskúsil použiť slovo „heslo“.
Iní ľudia mu zas odporúčajú vyskúšať média či veštice. Niektorí mu zas navrhli, že by mohol vyskúšať drogy, ktoré by mali podporiť jeho pamäťové schopnosti, vďaka čomu by si na heslo zázračne spomenul. Nateraz sa však Thomas rozhodol, že veštice ani iné metódy skúšať nebude. Povedal si, že ak si chce uchovať zdravý rozum, musí sa sústrediť na iné veci, nielen na svoju digitálnu peňaženku.
Nahlásiť chybu v článku