Foto: Unsplash

Ide o rekordný predaj pozemku v celej dubajskej histórii.

Dubaj patrí k najprestížnejším a najluxusnejším miestam na život, kde si nehnuteľnosť či parcelu kúpia len tí, ktorí na to skutočne majú. Jedna špeciálna kúpa sa udiala aj pred pár dňami, kedy si niekto zakúpil doslova pás piesku za 30 miliónov eur, píše Unilad.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jumeirah Bay Island je umelo vytvorený ostrov, ktorý patrí k najextravagantnejším projektom stále rozkvitajúceho Dubaja. Od jeho vzniku sa začali predávať jednotlivé parcely, na ktorých si zámožní ľudia postavili luxusné domy, respektíve investovali do nehnuteľností, ktoré neskôr predali.

Nikdy sa nič nepredalo drahšie

Z celkového počtu 128 pozemkov na mieste, ktoré tvarom z výšky pripomína morského koníka, ich už ostalo len pár, pričom pred pár dňami sa predal ďalší. Nešlo však len o takú bežnú transakciu medzi realitnou kanceláriou a neznámou bohatou osobou. Tentokrát totiž padol rekord. V histórii dubajských realít sa podľa Andrewa Cummingsa zo spoločnosti Knight Frank nikdy nepredala žiadna parcela drahšie (vzhľadom na m²), ako práve začiatkom druhej polovice apríla.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrew Cummings (@andrewcummingsdubai)

Išlo o parcelu, na ktorej stál 1 m² vyše 1 100 eur. Spolu sa pozemok predal za astronomických 30 miliónov eur. Táto suma však určite nie je v Dubaji netradičná, no čo je na tejto dohode jednoznačne netradičné, je fakt, že pozemok na Jumeirah Beach sa predal absolútne prázdny.

125 miliónov za piesok

Môžeme tomu rozumieť presne tak, ako napísal aj Cummings z realitnej agentúry, že niekto zaplatil 30 miliónov za piesok, keďže na danej lokalite nie je v pláne žiadna výstavba, dokonca ani v jej blízkosti sa nenachádza nič, čo by spájalo obrovskú investíciu s daným miestom.

Dubaj, foto: Unsplash

„Je to 125 miliónov za piesok,“ povedal pre Bloomberg Andrew Cummings, vedúci hlavnej rezidenčnej spoločnosti Knight Frank v Dubaji. Vyjadrenie Cummingsa sa viaže na fakt, že v dubajských dirhamoch činí čiastka až 125 miliónov.

„Naša firma predávala rôzne rezidenčné nehnuteľnosti. Ale väčšinou len strešné apartmány, luxusné domy a podobne. Ale toto je len pozemok,“ dodal Cummings. Identita kupujúcej osoby ostáva nateraz utajená, no dá sa očakávať, že časom sa určite zistí, kto investoval tak honosnú čiastku do „piesku“.

Uložiť článok

Najnovšie články