Nemecká vláda vyhlásila v stredu večer za rizikové oblasti päť slovenských regiónov – Bratislavu, Žilinu, Prešov, Nitru a Trnavu.
Na nemecký zoznam rizikových oblastí pribudli aj celé Gruzínsko, Jordánsko, Rumunsko či Tunisko a viaceré oblasti Holandska, Bulharska, Chorvátska, Litvy, Slovinska či Maďarska. Aktualizovaný zoznam zverejnil na svojej webovej stránke Inštitút Roberta Kocha (RKI).
Za rizikové označuje Berlín tie krajiny, v ktorých počet nových prípadov nákazy prekročí 50 na 100 000 obyvateľov za posledných sedem dní. Momentálne to platí celkovo pre 127 krajín a čiastočne pre 15 ďalších.
Navrátilci z rizikových oblastí musia ísť v Nemecku do 14-dňovej karantény, kým nemajú negatívny test na koronavírus. Nemecko z príslušného zoznamu najnovšie odstránilo francúzsky ostrov Korzika a Brodsko-posávsku župu v Chorvátsku.
Nemecko hlásilo najvyšší nárast nakazených od začiatku pandémie
Nemecko včera zaznamenalo 2828 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší denný prírastok od druhej polovice apríla, informovala v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na nemecký Inštitút Roberta Kocha (RKI). Celkový počet prípadov, ktoré v tejto krajine zaznamenali od začiatku pandémie, sa tak zvýšil na 306 086.
Za rovnaký časový úsek hlásilo Nemecko 16 nových úmrtí, čím sa celkový počet obetí od začiatku vypuknutia pandémie zvýšil na 9562. Počet pacientov s chorobou COVID-19 hospitalizovaných v nemocniciach, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť, stúpol na 449. Pred týždňom ich bolo 352 a pred dvoma týždňami 278.
Vzhľadom na stúpajúci počet prípadov nákazy koronavírusom predstavitelia nemeckej metropoly Berlín v utorok oznámili, že zavedú prísnejšie epidemiologické pravidlá vrátane skrátenia otváracích hodín barov a reštaurácií či obmedzení kontaktov. Plánované zmeny budú platiť od soboty. Nové opatrenia sú namierené najmä na privátne oslavy a ilegálne zhromaždenia, ktoré sa často považujú za hnaciu silu pri šírení vírusu, poznamenala DPA.
Nahlásiť chybu v článku