Na konci tohto týždňa vám opäť prinášame prehľad článkov interezu z kategórie PREMIUM, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. Tento týždeň sa naši redaktori opäť venovali množstvu zaujímavých a rozličných tém, ktoré stojí za to neprehliadnuť.
Ani na jeseň nezaháľame a nemusíš ani ty. Aj teraz môžeš zachytiť informácie všetkého druhu a navyše si aj užívať fantastické benefity od obľúbených značiek. Presne to ti vieme dať a navyše to ani veľa nestojí.
Potrebuješ tip na naozaj dobrý (alebo pokojne aj zlý) film alebo seriál na populárnych streamovacích platformách? Chceš mať prehľad o lacných letenkách, najkrajších plážach, alebo sa chceš dozvedieť viac o histórii ľudstva, udalostiach, či spoznať zaujímavých ľudí ešte so zaujímavejším príbehom? Zostaň o krok vpred: Nepremeškaj výhodnú ponuku s Premium.
Presne toto všetko, a ešte viac nájdeš na našom webe, kde každý deň tvoríme obsah, ktorý ľudí nemálo zaujíma.
Za 3,99 eura za prvý mesiac dostaneš plný prístup do celej Premium rodiny webov, okrem interezu aj na portály Startitup, Emefka, Odzadu či Fontech. Ak by si mal záujem o ročné predplatné, tak prvý rok ťa vyjde len 52 eur.
Slovan a jeho história
Zápas Slovana proti Manchester City v Bratislave bol veľkolepou udalosťou. Množstvo fanúšikov futbalu si ho nenechalo ujsť a išli si vychutnať zápas naživo, iní si ho radšej pozreli z pohodlia domova.
Náš redaktor sa pri tejto príležitosti pozrel na históriu tohto slovenského klubu a opísal nielen úspechy či formovanie Slovana, ale aj škandály, ktoré ho sprevádzali.
Viac si prečítate tu: Porazili Barcelonu, no majú na krku neonacistické škandály. Slovan je legenda futbalu, ktorú buď milujete alebo nenávidíte
Hypermarket, ktorý u nás neprežil
Ak by sme mali menovať veľké obchodné reťazce, ktoré na Slovensku pôsobia, určite by sme vedeli rýchlo vymenovať najväčších hráčov. Ak by sme ale mali menovať také, ktoré u nás nezožali slávu, tak okrem Hypernovy by na rad prišiel aj francúzsky Carrefour.
Ten pritom začínal vo veľkom štýle a vyzeralo to, že sa zaradí medzi etablovaných hráčov v segmente. Náš redaktor si v článku zaspomínal na tento obchodný reťazec a pozrel sa, ako sa mu (ne)darilo na našom trhu a za akých okolností bol u nás nútený napokon skončiť.
Viac sa dočítate tu: Slovákov pobláznil masívnou kampaňou, prežil u nás len krátko: Carrefour zažil nákupné šialenstvo, ale aj prázdne regály
Vrah, ktorý hral s obeťami šialenú hru
Na prvý pohľad to bol nenápadný muž, ktorý sa živil ako pekár. Pod povrchom sa ale ukrývalo ohavné tajomstvo. Robert Hansen totiž znásilňoval a unášal ženy. Niektoré vypustil a následne ich lovil ako divú zver.
Našu redaktorku zaujal príbeh tohto vraha a rozhodla sa na jeho skutky pozrieť bližšie. Z jeho činov bolo pritom zle aj skúseným vyšetrovateľom a dokonca neverili, že človek môže byť schopný takých ohavností. Keď Hansen zomrel, len sa sucho konštatovalo, že svet je bez neho lepším miestom. Viac o šialenom vrahovi nájdete tu: Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Jozef bol na mieste, o ktorom ste nepočuli
Keď sa povie Balúčistan, asi sa nájde len málo ľudí, ktorí toto miesto poznajú a ešte menej ľudí, ktorí ho aj navštívili. Avšak Jozef je práve jedným z takých. Pre ostatných, ktorí to nevedia, Balúčistan sa nachádza v Pakistane a je to jeho najchudobnejšia časť na hraniciach s Afganistanom.
Jozef ale na toto miesto vycestoval a naša redaktorka s ním o tom urobila rozhovor. Jozefa sa pýtala na presuny, ktoré mohli byť sprevádzané len s vojenskom ochranou, ale aj na praktické veci, ktoré musel riešiť počas svojej 5-dňovej cesty Balúčistanom.
Viac sa dozviete v rozhovore: Jozef strávil v Balúčistane 5 dní: Je extrémne lacný, stačili mi 1-2 eurá na deň. Boli sme zavretí v betónových bunkroch
Bývalí zamestnanci ministerstva kultúry
„Pred nástupom tejto garnitúry sme pracovali na malom milom ministerstve, kde boli ľudské vzťahy veľmi dobré a boli sme tím. Zrazu prišli nekompetentní ľudia, pripojila sa k nim šéfka osobného úradu Legátová a v priebehu pol roka inštitúciu zlikvidovali. A je z toho malé smutné ministerstvo, kde sa ľudia boja a odchádzajú, aj keď nemusia.“
Aj toto sa dozvedela naša redaktorka, ktorá sa stretla s bývalými zamestnancami na ministerstve kultúry, ktorí jej opisovali svoj pohľad na dianie v tomto rezorte. Hovorili o tom, že Šimkovičová je ako Alica v krajine zázrakov, či o tom, kto vlastne drží rezort pevne v rukách.
Viac sa dozviete tu: Exzamestnanci opisujú dianie na ministerstve kultúry: Všetko riadi Machala, nepohodlným sa vyhrážajú neplatením odvodov
Koncentračný tábor, kde sa vyrábali rakety
Smutnou stopou v histórii ľudstva a dejín Európy sú aj nacistické koncentračné tábory. Jeden z nich, Dora-Mittelbau, existoval síce krátko, no pripravil o život 20-tisíc ľudí.
Jeho zvláštnosťou oproti ostatným bolo, že väzni tam najprv stavali raketový závod a následne rakety, pre potreby nemeckej armády, aj vyrábali. Náš redaktor opisuje, ako výstavba tábora a následná výroba rakiet prebiehala. Nedá sa ale tvrdiť, že by sa tam väzni, oproti iným táborom, mali lepšie, smrť vyčerpaných ľudí tam bola na bežnom poriadku.
Viac o tomto tábore nájdete tu: Desivé dedičstvo pod nemeckými horami: Koncentračný tábor je dodnes opradený záhadami, nacisti tu vyrábali tajné zbrane
Návštevu tohto mosta si dobre rozmyslite
Niekedy sa stáva, že atrakcie, ktoré navštívime, nie sú vždy také, aké si vysnívame. Naša redaktorka navštívila jeden z najdlhších visutých mostov na svete v susednom Maďarsku a opísala, ako to celé prebiehalo.
Nemyslite si, že redaktorka mala problém so samotnou atrakciou, ktorá je určite mimoriadne zaujímavá, horšie to bolo so samotnou organizáciou na mieste, či s parkoviskom, ktorého vzdialenosť síce mladému a zdravému človeku nerobí problém, avšak, ako si všimla, starší ľudia s tým problém už mali.
Viac o tom sa dozviete tu: Čakali sme v dlhom rade, podľa niektorých je to pasca. Boli sme na jednom z najdlhších visutých mostov sveta neďaleko hraníc
Transfagarasan je najkrajšia trasa na svete
Rumunsko ukrýva viacero pokladov a ak ste náhodou doteraz žili v presvedčení, že táto krajina nie je zaujímavá, veľmi rýchlo vás presvedčíme o opaku. Jedným z jeho miest, ktoré vás môžu totálne očariť, je horská cesta Transfagarasan. Ak sa vám zdá tento názov povedomý a neviete odkiaľ, možno sa rýchlo rozpomeniete, keď si ho spojíte s motoristickou reláciou Top Gear, v ktorej sa objavil.
Naša redaktorka podnikla výlet práve na túto legendárnu trasu a svoje zážitky opísala v článku. Dozviete sa tiež aj rôzne zaujímavosti z jej budovania či histórie, ale aj faktografické údaje či praktické informácie. Ostáva si už len zodpovedať najhlavnejšiu otázku: „idete?“
Viac sa dozviete tu: Boli sme na najkrajšej ceste na svete: Ste tu za 9 hodín, postavili ju kvôli Československu a hviezdila v Top Gear
Nahlásiť chybu v článku