Aká forma mučenia je podľa vás tá najhoršia? Elektrošoky, topenie, bitka? Alebo skôr psychický nátlak? Najhoršiu formu mentálneho mučenia pozná svet už desiatky rokov. „Populárnou“ sa však stala len pred niekoľkými rokmi, potom ako bola použitá v Iráne. Pri tomto spôsobe nie je človeku nijak fyzicky ublížené. Jediné čo trpí, je väzňova myseľ.
White Room, alebo Biela izba. Taký je názov tej najhoršej možnej mučiacej techniky, ktorú ľudstvo pozná. Ide o formu psychického a mentálneho týrania, keď je väzeň umiestnený do bielej miestnosti. Úplná izolácia a zmyslová deprivácia, ktorá väzňa sprevádza je to najhoršie, čím si živý človek môže prejsť.
Biela izba je biela v celom svojom zmysle. Biele steny, biele svetlá, biele oblečenie väzňa, biele dvere. Väzňovi sa servíruje výlučne biele jedlo – ryža. Okrem takejto zmyslovej deprivácie vládne v miestnosti absolútne ticho. Steny sú odhlučnené a stráže za bielymi dverami musia nosiť špeciálne papuče, ktoré odhlučňujú ich pohyb. Jediné, čo väzeň vidí, je biela farba a jediné čo počuje je zvuk, ktorý vydáva on sám. To všetko mučí myseľ človeka tak, že si to ani nedokážete predstaviť.
Človek, ktorý sa dostane do bielej miestnosti by bol určite radšej nespočetnekrát zbitý. Tu totiž trpí jeho myseľ. Dôsledky pobytu v bielej miestnosti sú skutočne obrovské. Väzeň stráca identitu, nespomína si na históriu svojho života. Všetky zmysly človeka sú absolútne otupené a navyše vzniká u väzňa obrovský strach z bielej farby. Človek tu postupom času celkom prichádza nielen o rozum, ale aj o samého seba.
Táto technika mentálneho mučenia je známe už desiatky rokov. Ako ekvivalent sa k bielej izbe často používa aj čierna izba, kde je teda všetko naopak a vládne tu absolútna temnota. Veľký rozruch okolo tejto techniky vyvolal iránsky väzeň Amir Fakhravar, ktorý bol v Bielej izbe v roku 2004 držaný celých 8 mesiacov. „Bol som tam zavretý 8 mesiacov. Nevedel som si spomenúť ani na tvár svojho otca a vlastnej matky. Keď ma z tade pustili, nebol som viac normálnym človekom.“
Biela izba sa ako mučiaca technika však nevyužíva iba na blízkom východe. Existujú prípady pochádzajúce z Írska, USA či Venezuely. Človek, ktorý sa stane obeťou takejto techniky trpí naďalej a niet pre neho návratu. Dokonca ani psychiatrické sedenia, nedokážu následky tohto mučenia celkom odstrániť.
Pozri aj: Christine Patillo: Táto žena trpí vzácnou psychickou poruchou, v jej tele prebýva až 6 osobností
interez.sk, unbelievable-facts.com, viralthread.com
Nahlásiť chybu v článku