Ilustračné foto: Pexels

Dovolenka sa môže rýchlo zmeniť na nočnú moru.

Z vytúženej a dlhoočakávanej dovolenky sa môže rýchlo stať zlý sen, ak sa rozhodnete pre nesprávneho predajcu zájazdov. Slovenská obchodná inšpekcia varuje pred ďalšou potenciálne nebezpečnou webovou stránkou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dovolenkári, ktorí uvažujú o kúpe zájazdov cez internet, by mali byť opatrní pri návšteve webovej stránky travelokno.sk. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) totiž varuje pred potenciálnou hrozbou, že ľudia, ktorí si zájazdy prostredníctvom webu objednajú, prídu o zážitky aj svoje peniaze.

Na základe upozornení Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr inšpekcia odporúča dôkladne zvážiť nákup na tejto stránke, ktorá nezaručuje dostatočnú ochranu spotrebiteľa a nevyhovuje zákonným požiadavkám.

Chýbajúce informácie o predajcovi

Webová stránka travelokno.sk sa na prvý pohľad javí ako sprostredkovateľ zájazdov pre renomované cestovné kancelárie, no problém spočíva v nedostatku informácií o predajcovi. Na stránke nie sú uvedené základné údaje ako obchodné meno, IČO, sídlo alebo miesto podnikania, čo znamená, že spotrebiteľ nemá jasnú predstavu, kto je zodpovedný za predaj a realizáciu zájazdu.

Ďalším problémom je, že stránka neuvádza, pre ktoré konkrétne cestovné kancelárie sú zájazdy sprostredkovávané. To znamená, že spotrebitelia nevedia, ktorá cestovná kancelária bude zodpovedná za ich zájazd a teda ani na koho sa musia v prípade potreby obrátiť. Tieto chýbajúce informácie môžu spotrebiteľom spôsobiť problémy v prípade problémov so zájazdom, ako je zrušenie alebo zmena podmienok.

Nedostatok ochrany v prípade úpadku

Slovenská obchodná inšpekcia taktiež upozorňuje, že webová stránka nezabezpečuje ochranu spotrebiteľov v prípade úpadku cestovných kancelárií, čo je povinnosťou podľa aktuálne platného zákona. Tieto informácie by mali byť súčasťou každého legálneho predaja zájazdov a ich absencia je len ďalším signálom, ktorý by mal spotrebiteľov varovať.

SOI varuje, že obsah stránky nápadne pripomína webové stránky, ktoré sa už v minulosti podieľali na podvodnom predaji zájazdov. Takéto praktiky teda nie sú u podvodníkov nové a ani ojedinelé, je preto obzvlášť dôležité, aby spotrebitelia pri nákupe zájazdov cez internet venovali zvýšenú pozornosť informáciám, ktoré na stránke nájdu.

Nepozerajte len na lákavé a cenovo najvýhodnejšie ponuky, ale aj na bezpečnosť a transparentnosť predajcu. Ak máte akékoľvek pochybnosti o spoľahlivosti predajcu, radšej sa obráťte na overené a transparentné cestovné kancelárie.

Uložiť článok

Najnovšie články