Internet dnes využívajú skoro naozaj všetci. No prečo nie? Návody, rady, postupy, ale aj online slovníky, sociálne siete, médiá, správy, … Nájdeme tu nekonečné množstvo informácií o svete či ľuďoch. Na to, koľko existuje webových stránok, Vás asi prekvapí, že to, čo je nám, obyčajným smrteľníkom je sprístupnené, tvorí len necelých 5% z celého internetu. Čítajte ďalej ak vás zaujíma, aké stránky môžu tvoriť zvyšných 95%.
Možno už viete, že všetky naše známe prehliadače, ako napríklad Google Chrome, Mozilla alebo Opera, nie sú až také zabezpečené. Môžete mať svoje dokumenty, E-mail, Facebook či iné sociálne siete zaheslované, no nikdy nebudú 100% chránené. Dnes sa hackeri dostanú aj do tých najkomplikovanejších systémov. Existujú však aj prehliadače, ktoré sú vytvorené práve na to, aby nezaznamenávali žiadne údaje, teda aby boli aspoň ako tak zabezpečené. Najznámejší, a pre nás jediný prístupný z týchto prehliadačov, sa nazýva Tor. Umožňuje maskovanie IP adresy a tým chráni užívateľa. Tor je však určený na prehliadanie trochu iných stránok, na ktoré s inými prehliadačmi nemáte prístup. Pomaly sa dostávame k internetovému obsahu, ktorý sa nazýva deep web.
Deep web obsahuje obrovské množstvo ilegálnych predmetov a ponúk, ktoré sú vám kedykoľvek k dispozícii. Teda ak ste jeden z „vyvolených“, ako sa tiež zvykne hovoriť. Inštalovanie Toru, ako aj dostanie sa k samotným čiernym stránkam, je vcelku komplikovaný proces sprevádzaný rôznymi opatreniami a varovaniami. Preto by sme Vám radili, aby ste s týmito vecami nechceli mať nič spoločné. Samotné nakupovanie prebieha síce v anonymite, ako strana predajcu aj kupujúceho, no veľmi ľahko môžu administrátori vypátrať vaše celé meno a presnú adresu. Existujú aj prípady ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom do deep webu dostali, no vzápätí obdržali niekoľko výhražných E-mailov od neznámych užívateľov s textom „už sem nikdy nechoď“ alebo „vidím ťa“.
Mnohých vás asi zaujíma, prečo je ale ten deep web tak prísne strážený. Jednoducho, je to vlastne „podsvetie“ internetu. Áno, je tu aj normálny obsah ako diskusné fóra apod. Bohužiaľ, týchto stránok je tu veľmi málo. Deep web je proste celý len o nebezpečnom a zakázanom obchodovaní. Nájdete tu na predaj nespočetné množstvo drog od rôznych predajcov, chemikálií, či nebezpečných látok za pomerne veľké peniaze. Môžete tu nájsť na predaj ukradnuté platobné karty, falošné doklady či občianske preukazy. Tak isto je tu obrovská ponuka rôznych zbraní, samopalov, pištolí, až po granáty či bomby.
To však z ďaleka nie je všetko. Nájdete tu dokonca video návody na samotnú výrobu týchto zbraní. Síce je tomu ťažko uveriť, no samotný deep web má svoj najtmavší kútik. Hovorí sa mu dark web. Na tomto webe už nenájdete len ponuky drog a zbraní, ale aj detskej pornografie, ľudských orgánov, rôzne ľudské experimenty, môžete si dokonca najať vraha. Obsahuje veľa záhadných projektov a plánov, o ktorých vedia len určití ľudia. Hovorí sa, že na tento web majú prístup len niektorí vedci či politici, ktorí riadia celý náš systém. Obsahuje množstvo videí reálnych vrážd a znásilňovaní ľudí, najnechutnejších pokusov a potratov. Údajne tu niektorí zvrátení ľudia predávali živých ľudí ako sexuálne hračky. Jeden zamestnanec, ktorý s deep webom pracoval raz anonymne, vypovedal, že za jeden rok si zarobil toľko peňazí, že by už nikdy nemusel pracovať. Na záver musíme dodať, že toto bohužiaľ naozaj nie je žiadna konšpiračná teória, ale krutá realita. Snáď vás nepremôže zvedavosť a na stránky deep webu sa nebudete nikdy chcieť dostať, je to totiž naozaj „klikanie naslepo“ a nikdy neviete, čo vlastne robíte.
Nahlásiť chybu v článku