„Najväčším nepriateľom prírody je človek“. Silné tvrdenie, ktoré však každodenné správy z celého sveta len potvrdzujú. Len prednedávnom sme vám písali o najsmutnejšom ľadovom medveďovi, ktorý v hrozných podmienkach po 22 rokoch života v zajatí umrel v teplotách až 40°C. Dnes vám prinášame novú správu, tentokrát z opačného konca planéty. Oči ochranárov zvierat, ale aj všetkých rozumných ľudí sveta, sa momentálne upierajú do Južnej Číny, nákupného centra , kde svoj smutný život žije ľadový medveď menom Pizza.
Ochranári, médiá, ľudia, ktorým príroda nie je ľahostajná, tí všetci sa tieto dni sústreďujú na kauzu, ktorá sa odohráva v južnej Číne, v meste Kanton. Tu sa totiž v obchodnom dome nachádza Grandview Aquarium, ktore bolo otvorené len začiatkom tohto roku. V tomto obchodnom dome žijú v neprirodzených podmienkach bieluchy, mrože, arktické vlky, polárne líšky a dva ľadové medvede.
Jeden z ľadových medveďov, nazývaný Pizza, dostal nedávno prezývku „najsmutnejší medveď sveta“. Toto oslovenie dostal potom, čo Animal Asia ukázala svetu zábery tohto zvieraťa, ktorého správanie pripomínalo najťažšie štádium depresie. Medveď vo svojom väzení žije pod neprirodzeným modrým svetlom, ktoré má akože vytvárať ilúziu zamrznutej polárnej krajiny. Ako sa však vyjadrilo vedenie zábavného parku: „Medveď je vo svojom výbehu šťastný“. Na tomto videu to však vyzerá celkom inak…
[youtube _UhP4bcYcsU 720 410]
Viac ako 330 000 ľudí si však myslí niečo celkom iné. Tí podpísali petíciu za uzavretie Grandview Aquarium, ktoré ponúka zvieratá ako atrakciu pre návštevníkov obchodného centra. Vedenie Grandview Aquarium bolo tlakom verejnosti šokované. Aj keď zatvorenie zábavného parku nehrozí, vedenie sľúbilo, že sa pokúsi zlepšiť podmienky svojich zvierat. Len či to nie sú len prázdne sľová, ktoré majú uspokojiť širokú verejnosť….
V Číne sa totiž podobný „zábavný“ priemysel v posledných rokoch veľmi rýchlo rozvíja. Stredná vrstva obyvateľstva sa totiž stále rapídne rozširuje a práve títo ľudia vyhľadávajú vo voľnom čase podobné „kultúrne“ vyžitie. To, že pocity a pohodlie zvierat je na druhej koľaji, je však veľmi smutné, ale bohužiaľ je to tak. Presvedčí vás o tom možno aj náš starší článok, v ktorom keď zistíte, čo robia ľudia v Číne s tigrami v zajatí, asi vám príde zle od žalúdka.
Aký je váš názor na chov divokých zvierat v zajatí pre „zábavný“ priemysel?
zdroj: interez.sk (Lukáš M.), iflscience.com, theguardian.com
Nahlásiť chybu v článku