Foto: DreamWorks

Smrť je úplne bežnou súčasťou väčšiny filmov. V niektorých filmoch sú však smrteľné scény veľmi silné a niekedy sa na ne divák nedokáže ani pozerať.

Ak máte dostatočne silný žalúdok, asi sa môžete pozerať na rôzne scény vo filmoch, kde sa prelieva krv a zabíja. Práve scény so smrťou sú mnohokrát vo filmoch veľmi kvalitne spracované, aj keď sa nakrúcajú omnoho náročnejšie, ako iné. Toto je 10 najlepších filmových scén so smrťou. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Americká krása (1999)

Vo filme „Americká krása“ prichádza smrť Lestera Burnhama veľmi nečakane. Práve na takéto šokovanie stavil filmový režisér Sam Mendes. Posledné minúty vo filme môžeme počuť niekoľko výstrelov v kuchyni Burnhama. Ten je zastrelený do zadnej časti hlavy v okamihu, kedy pozerá na rodinnú fotografiu. Odrazu bolo počuť výstrel a následne mal divák veľmi nepríjemný pohľad na bielu stenu, ktorá bola postriekaná krvou. Identita vraha divákov takisto šokuje.

Mlčanie jahniat (1991)

Jedna z najstrašidelnejších scén so smrťou sa nachádza práve v uznávanom filme „Mlčanie jahniat“ z roku 1999. V jednej zo scén sleduje agentka Clarice sériového vraha Jamieho Gumba vo vnútri domu. Dostane sa až do pivnice, kde sa ju snaží vrah zabiť. Situácia sa však zvrtne a Clarice nakoniec Gumba zastrelí. Ten krváca z krku až nakoniec zomrie.

Gauneri (1992)

Jeden z najpopulárnejších filmov režiséra Quentina Tarantina je film „Gauneri“ z roku 1992. Aj v tomto filme sa ukrýva jedna z najlepších filmových scén so smrťou. Práve scéna, v ktorej pán Orange umiera, je jednou z najrealistickejších a najdlhších scén o smrti, ktoré sa režisérom v histórií filmu vydarili. Orange bolestne krváca po tom, ako bol zasiahnutý strelou do brucha.

Philadelphia (1993)

Film režiséra Jonathana Demmeho s názvom „Philadelphia“ bol jedným z prvých veľko rozpočtových filmov o AIDS v Hollywoode. Hlavnú postavu si tu zahral Tom Hanks, ktorý za ňu dostal aj Oscara. V poslednej scéne môže divák vidieť Andrewa Becketta, ktorý zomiera na AIDS. Je tu jeho rodina, ktorá sa s ním prišla rozlúčiť. Celá emocionálna scéna skončí tak, že Andrew pomaly zomiera.

Útek z väznice Shawshank (1994)

Obľúbený kultový film „Útek z väznice Shawshank“ videl už snáď každý. Starší väzeň Brooks, bol po dlhých päťdesiatich rokoch prepustený na slobodu. Aj po niekoľkých týždňoch si však na normálny život nevie zvyknúť. Z postavy cítiť osamelosť, strach a smútok. Práve preto sa rozhodne, že svoj život ukončí. Vylezie na stoličku, na drevo vytesá správu „Bol tu Brook“ a zabije sa.

Mŕtvy muž prichádza (1995)

Dramatický film režiséra Tima Robbina zaujal mnohých ľudí. Hlavná postava Matthew Poncelot je väzeň odsúdený na smrť injekciou. Jeho poradkyňa Helen mu umožnila, aby požiadal o odpustenie rodín obetí, ktoré zabil. Herec Sean Penn, ktorý si Matthewa Poncelota zahral, vydal zo seba úplne všetko a to najmä v scéne, kde posiela odkaz rodinám. Ten znie: „Dúfam, že vám moja smrť prinesie úľavu.“

Sedem (1995)

Vo filme s názvom „Sedem“ z roku 1995 je posledná scéna veľmi prekvapivá pre mnohých divákov. Môžeme v nej vidieť sériového vraha Johna Doe a dvoch detektívov, David Mills, ktorého si zahral Brad Pitt a Somerset, ktorého si zahral Morgan Freeman. Nachádzajú sa vo vzdialenej púštnej oblasti, kde dúfajú, že nájdu posledné z dvoch mŕtvych tiel. Nahnevaný detektív Mills zabíja sériového vraha Johna, keď na neho vystrieľa celý zásobník pištole. Film sa končí slovami: „Svet je skvelé miesto a stojí za to oň bojovať.“

L. A. – Utajené skutočnosti (1997)

Veľmi zaujímavý zvrat a koniec mal aj film „L. A. – Utajené skutočnosti“. V poslednej scéne bol náhle a šokujúco zabitý seržant Jack, ktorý bral úplatky za zatýkanie celebrít. Práve vďaka tejto vražde sa diváci napokon dozvedeli, kto je ten „zlý“.

Kult hákového kríža (1998)

Kontroverzná dráma „Kult hákového kríža“ z roku 1998 hovorí príbeh o dvoch bratoch Derekovi a Dannym, ktorí žijú v Kalifornii. Tragická scéna prichádza vtedy, keď je jeden z bratov trikrát zastrelený na školských záchodoch. Ku koncu scény môže divák vidieť, ako Derek svojho brata drží a plače.

Zelená míľa (1999)

Po vydaní úspešného filmu „Vykúpenie z väznice Shawshang“ stavil režisér Frank Darabont znova na väzenské prostredie. Tento raz zasadil príbeh do 30-tych rokov minulého storočia. Hlavná postava Coffey bol väzeň, ktorý mal byť potrestaný smrťou za činy, ktorých sa nedopustil. Coffey  nakoniec zomiera, no bez čiernej kapucne, ktorá by mu zakrývať tvár, pretože sa bál tmy.

Pozri aj: Nahota, sex a rúhanie sa Bohu. 10+ najlepších filmoch o náboženských sektách a kultoch

thecinemaholic.com
Uložiť článok

Najnovšie články