zdroj: TMR

Užiť si alpskú lyžovačku na Slovensku? Žiadny problém.

Vedeli ste, že najdlhšia a najvyššie položená zjazdovka v strednej Európe sa nachádza priamo v jej srdci, na našom krásnom Slovensku? Táto informácia prekvapila a potešila aj nás, preto sme sa rozhodli posvietiť si na jej prednosti pekne z blízka. V konečnom dôsledku sme zistili, že ponúka oveľa viac, než na čo sme zvyknutí pri bežných slovenských zjazdovkách.

Foto: TMR

Zjazdovka, ktorá patrí na Slovensku medzi obľúbené a nepochybne najviac navštevované, dokáže návštevníkov privítať svojou krásou už z diaľky. Nie je totiž ukrytá v zalesnených vrchoch, ako sme zvyknutí pri väčšine zjazdoviek na našom území. Situovaná je v značne vyššej nadmorskej výške, nachádzajúcej sa nad pásmom kosodreviny. Preto sú výhľady z nej neobvykle široké. Vo výhľade vás obmedzia len masívy skalných štítov, ale aj to len minimálne.

Svoj najvyšší bod má umiestnený v Lomnickom sedle vo výške 2196 m.n.n., čo je len „na skok“ od vrchola Lomnického štítu. Pri slovách, že ide o najdlhšiu zjazdovku v strednej Európe, nie je o tejto informácií žiadna pochybnosť. Obzvlášť príjemným prekvapením je jej dĺžka 5,5 kilometra. To síce znie, ako vysoké číslo, no človek bežne nevie, čo si má pod ním predstaviť.

Foto: TMR

Najlepšie to dokáže opísať asi len slovo rozmanitosť. Vizuálnou dominantou strediska je určite Lomnické sedlo, ktoré je svojou náročnosťou určené najmä pre nebojácnych lyžiarov túžiacich otestovať svoju skutočnú odvahu. Verte či neverte, pohľad z najvyššieho bodu tejto zjazdovky, ktorý sa tu nachádza, dokáže vo vás prebudiť pocity rôzneho druhu. Od strachu až po radosť.

V premyslenej spleti trás, ktorými máte možnosť sa „spustiť“, nájdete všetky náročnosti zjazdu od najnáročnejších až po tie úplne začiatočnícke. Počiatočná stanica sa nachádza v Tatranskej Lomnici a vedú z nej lanovky do ostatných medzistaníc. Vydať sa môžete napríklad hlavnou trasou, ktorá pozostáva zo staníc Štart a Skalnaté pleso, kde sa nachádza štartovacia stanica sedačky smerujúcej do spomínaného Lomnického sedla. Alebo si zvoliť menej náročné zjazdy, ku ktorým vás dopravia lanovky na Bukovej Hore či Čučoriedkach.

Foto: TMR

Ku každej lyžovačke v tomto stredisku máte pribalený výhľad na celú Podtatranskú kotlinu grátis. V prípade priaznivého, jasného počasia preto dovidíte skutočne ďaleko. No Tatry sú divoké a tak neponúknu takúto možnosť každý deň. Občas nastanú pochmúrne dni a pri predstave mrazu, ktorý siaha až ku kosti v spojení s vlekom, ktorý sa vás snaží dostať na vrchol zjazdovky asi od radosti skákať nebudete.

Dobrou správou je, že takej situácie sa v tomto prípade báť nemusíte. O komfort aj tých najnáročnejších lyžiarov sa dokážu ideálne postarať kryté sedačkové a kabínkové lanovky, ktoré sú v strediskách svetového formátu samozrejmosťou. Tie vás uchránia jednak pred chladom, ale aj prípadným snežením počas doby, kým vás dopravia do cieľa. Prečo si ich komfort teda nevyskúšať najskôr doma?

Foto: TMR

Jednou z najlepších správ, ktorú sa v spojitosti s týmto strediskom, ale aj so strediskom v Jasnej môžu lyžiari v uplynulých dňoch dozvedieť je fakt, že búrlivá cenová hladina skipasov, ktorá vznikla počas sviatkov, sa ustálila. Stredisko sa rozhodlo pre zavedenie špeciálneho systému predaja lístkov, ktorý funguje na rovnakom princípe ako predaj leteniek. To, aká bude finálna cena primárne záleží na vás. Lyžovačku po novom však môžete získať aj za ceny od 28 €, priamo na pokladni stoja v týchto dňoch 35 €.

Pochopiteľne, čím je záujem o skipasy vyšší, tým je vyššia aj cena za ne. Vzhľadom na to je lepšie plánovať lyžovačku vopred, cez internet a tak získať skipas v čo najlepšej cene. Tento systém je ideálnou voľbou nielen pre vyhľadávané lyžiarske stredisko, ktoré tak vyriešilo problém s kapacitou, ale aj zákazníkov, ktorí majú takto možnosť získať skipasy za oveľa lepšie ceny ako doteraz. Preto neraz dokážete získať celodennú lyžovačku pod Lomničákom takmer za cenu, ako v ktoromkoľvek inom stredisku.

Článok vznikol v spolupráci s TMR
Uložiť článok

Najnovšie články