Kým niektorí sa nad číslami, ktoré v lotérii stavia, nijako viac nezamýšľajú, je tu aj druhá skupina. A do nej patrí aj muž menom Richard Lustig, ktorý nič nenechal na náhodu. Mal stratégiu, ktorej sa držal, v lotérii vyhral 23-krát, z toho si odniesol 7 jackpotov a stal sa milionárom. O svoje tajomstvo sa rozhodol podeliť s inými, uvádza Lottery Critic. Avšak nie zadarmo.
Aká je pravdepodobnosť, že človek vyhrá v lotérii jackpot? A aká, že ho vyhrá dva, tri alebo dokonca 7-krát? Richard Lustig pôvodom z Floridy tvrdil, že mal vlastný systém ako na to.
Stal sa milionárom
Prvýkrát Lustig vyhral jackpot v roku 1993 a získal 10-tisíc dolárov (necelých 9 200 eur) a naposledy v roku 2010, kedy získal takmer 99-tisíc dolárov (91-tisíc eur). Najvyššiu sumu vyhral v roku 2002, a to cez 843-tisíc dolárov (775-tisíc eur).
Vďaka siedmym jackpotom sa stal výhercom 1 052 205 dolárov, čo je v prepočte necelý milión eur.
While Ms. Ginther’s lips are very sealed about her method, Richard Lustig has published his method of winning the lottery 7 times. In fact, in his book he outlines winning methods and claims that with practice anyone can beat the odds. #7LotteryWins pic.twitter.com/SINO6BoOm0
— Great Life Elixirs (@ElixirsLife) May 26, 2019
Radil ľuďom, ako vyhrať
Tým to však ani zďaleka neskončilo a Lustig sa rozhodol na svojich výhrach v lotérii vytvoriť biznis a pomáhal ľuďom, ako vyhrať tiež. Napísal knihu s názvom Learn How To Increase Your Chances of Winning The Lottery (Zistite, ako zvýšiť svoje šance na výhru v lotérii — voľný preklad redakcie) a vytvoril program na maximalizovanie šance na výhru.
Jednou z jeho rád, ktoré ostatným dával, bolo nenechávať výber čísel na počítač, ale skúsiť sa nad nimi lepšie zamyslieť. Bolo ich však oveľa viac a spôsobili kontroverziu.
Odborník mal na jeho rady iný názor
Insider upozornil na nebezpečenstvo toho, že Lustig predáva svoju knihu za desiatky eur a vlastne láka ľudí na to, aby míňali svoje peniaze na lotériu. Zac Bissonnette, odborník na osobné financie navyše vysvetlil, že lotéria funguje náhodne, a preto by sa ľudia nemali nechať oklamať. Vyvrátil aj jeho teóriu o tom, že nechať počítač vybrať čísla nie je dobrý nápad.
Ako uvádza UNILAD, dokonca sám Lustig hovoril ľuďom, aby sa nenechali príliš uchvátiť myšlienkou veľkej výhry a nehazardovali. „Nedostaňte lotériovú horúčku — nemíňajte na ňu peniaze určené na nákup potravín či nájom.“
Richard Lustig zomrel v roku 2018 vo veku 67 rokov.
Nahlásiť chybu v článku