Foto: Prefeitura Municipal de Itanhaém, CC BY 2.5, via Wikimedia Commons / YouTube, reprofoto (Lord Miles)

Všetko, čo videl dobrodruh po príchode na slávny a zakázaný ostrov.

Ako informuje Live Science, slávny ostrov Ilha da Queimada Grande, ktorý poznáme pod prezývkou Hadí ostrov, je chránený ako oblasť ekologického záujmu už od roku 1985. Vstúpiť naň môžu len členovia brazílskeho námorníctva a výskumné tímy so špeciálnym povolením. O ceste dobrodruha napísal portál LADBible.

Okrem samotného počtu hadov je pre vedcov atraktívny hlavne vďaka druhu Bothrops insularis, alebo krovinára ostrovného.

Foto: Nayeryouakim, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Endemicky tento fascinujúci druh hada s nádhernou zlatistou farbou obýva len spomínaný ostrov. Je smrteľne jedovatý a na ostrove ho nájdete podľa Deníka v počte približne 4-tisíc kusov. Na čiernom trhu sa môže cena za jeden živý kus vzácneho hada vyšplhať až na približne 30-tisíc dolárov.

Pokiaľ máte pud sebazáchovy, nikto vás k dodržiavaniu zákazu vstupu na ostrov plný jedovatých hadov nemusí dvakrát nútiť. To však nie je prípad britského dobrodruha, ktorý na svojom Youtube kanáli vystupuje pod menom Lord Miles.

„Som na jednom z najnebezpečnejších ostrovov na svete.“

Miles sa jedného dňa rozhodol, že nebezpečný výlet by mohol byť pre jeho kanál to pravé orechové. S realizáciou plánu veľa neváhal a s tímom vyrazil priamo na zakázaný ostrov.

Foto: YouTube, reprofoto (Lord Miles)

Po manévrovaní okolo brazílskej pobrežnej stráže hrdý tvorca obsahu svojim divákom ukáže, kde sa nachádza. „Toto nie je clickbait,“ hovorí. „Som na jednom z najnebezpečnejších ostrovov na svete.“

Milesa počas výletu stretli úseky, keď sa musel predierať vysokou trávou. V britskom štýle si nasadil vojenskú zbroj, inšpirovanú stredovekým brnením, aby sa chránil pred prípadnými beznohými útočníkmi.

Všetky hady zomreli, vtipkoval youtuber

Napriek tomu, že klebetní námorníci z oblasti spomínali ostrov, na ktorom nájdete aj päť hadov na jeden meter štvorcový, podľa skúsenosti youtubera je pravda niekde inde.

„Možno všetky zomreli, kým som dorazil,“ vtipkoval, keď ani po dlhej ceste zarasteným lesom nezbadal ani jediného hada.

„Prečo nikto nehovorí o skutočnosti, že nenarazil na jediného hada na haďom ostrove?“ pýtal sa dokonca jeden z komentárov pod videom.

A skutočne, Miles pôsobil skôr tak, akoby mu namiesto jedovatej hrozby spôsobovala viac problémov dehydratácia a páliace slnko.

V dokumentárnych filmoch sa často veci zdajú byť strašidelné, odkazuje youtuber

Túru musel Miles ukončiť predčasne pre nečakané technické problémy. Aj keď jeho vysielačka mala veľký dosah (10 až 15 míľ), prestala fungovať a jeho tím na jeho volania vôbec neodpovedal. Ticho vo vysielačke ho, pochopiteľne, znepokojilo. V obavách, že tím zatkla brazílska pobrežná stráž, radšej zamieril naspäť k pobrežiu.

„Musíte niečo pochopiť,“ prezradil fanúšikom Miles, ktorého adrenalínová expedícia skončila úspešne – bez uhryznutí a iných následkov.

„V dokumentárnych filmoch sa často veci zdajú byť strašidelné, a toto miesto, samozrejme, trochu strašidelné byť môže. No na druhý najnebezpečnejší ostrov na svete to vôbec nie je také zlé.“

Uložiť článok

Najnovšie články