Foto: InspiroBot

Kedykoľvek sa umelá inteligencia použije na určitú činnosť a urobí to naozaj dobre, sme súčasne prekvapení, ale objavia sa aj obavy. Keď však počítač vo svojej úlohe katastrofálne zlyhá, poskočí nám trošku srdiečko radosťou.

AlphaGO je dobrým príkladom vynikajúcej umelej inteligencie: systém strojového učenia, ktorý človeka pri hraní svetovo najzložitejších hier niekoľkokrát predčí. Umelá neurónová sieť od firmy Google zase dokáže sama vytvárať vlastnú umelú inteligenciu.

Článok pokračuje pod videom ↓

V takýchto momentoch si každý vybaví známy román Ja, robot od Isaaca Asimova či film Vesmírna Odysea 2000, kde si umelá inteligencia chce podmaniť svet. Keď však počítač vo svojej úlohe zlyhá, poskočí nám trošku srdiečko radosťou.  Pamätáte si ešte na četovacieho robota od Microsoftu, ktorý sa v priebehu krátkej chvíle stal rasistom s veľmi škaredým slovníkom? Tentokrát sa podobný trapas podaril aj umelej inteligencií s názvom InspiroBot. Jeho úlohou je navrhnúť motivačné plagáty typu „Zamier až k Mesiacu. Ak minieš, stratíš sa vo hviezdach.“  Jednoducho také, ktoré povznášajú na duchu, utešujú, motivujú nás, dodávajú pozitívnu energiu.

Umelá inteligencia InspiroBot si však vybrala svojskú cestu, mohli by sme povedať, že sa aj trošku zbláznila. Niekedy sú jej motivačné citáty také duchaplné ako vypustená duša bicykla, inokedy sú až hrôzostrašne smiešne. Veď, posúďte sami.

Keď si každý deň zakladáš na vede, zostaneš opustený

inspirobot

Len ďalej panikár

inspirobot

Vždy si iba opakuj, že si jednoducho hrozný

inspirobot

Inšpirácii predchádza porážka

inspirobot

Keď sa chceš niekde v živote dostať, najprv sa musíš pokúsiť zomrieť.

inspirobot

Nikdy neprestávaj byť čudákom

inspirobot

Miluj bolesť. Miluj prostitútky

InspiroBot

Prečo by bolo nechutné spoľahnúť sa na fakt, že manželka ťa raz zavraždí?

InspiroBot

Behom sa lepším nestaneme. Lepšími sa staneme iba sprchovaním.

InspiroBot

Pozri aj: Nebojí sa útočiť. Umelá inteligencia od Google sa naučila byť v stresových situáciách agresívna

iflscience.com
Uložiť článok

Najnovšie články