foto: AsiaWire

Len pred niekoľkými rokmi sa podobný prípad odohral aj na Slovensku.

Návštevníci košickej zoologickej záhrady v roku 2010 zabili tučniaka tak, že do neho hádzali kamene. Podobný prípad sa tentokrát odohral v zoologickej záhrade v Číne v provincii Fujian. Samička klokana mala 12 rokov, keď minulý mesiac uhynula na následky natrhnutia obličky, vnútorného krvácania a ďalších zranení, ktoré jej spôsobili návštevníci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aby návštevníkov zoologickej záhrady odradili od ďalších podobných činov, zamestnanci sa rozhodli uverejniť fotografie, na ktorých sú zranenia zvieraťa jasne viditeľné. Krvavé rany a vnútorné poranenia boli spôsobené tehlami, ktoré do klokana hádzali bezohľadní návštevníci. Veterinárka, ktorá sa o samičku starala, sa k skutku vyjadrila nasledovne: „Jeden zo zamestnancov zoologickej záhrady si všimol, že vo výbehu kengury sú nahádzané tehly. Okamžite sa vybral hľadať vinníkov, k otrasnému konaniu sa však nikto z návštevníkov nechcel priznať. Navyše, návštevníkov bolo v ten deň tak veľa, že sme nemali šancu vinníka odhaliť.“

Gepostet von Animal Justice Project am Samstag, 21. April 2018

Kengura zomrela vo veľkých bolestiach o tri dni neskôr. Veterinárka tvrdí, že videla, ako kengura trpí, nevedela poriadne stáť na nohách a pohybovať sa. Bolo očividné, že ju niečo veľmi bolí. Nedokázala však presne určiť zdroj bolesti. Aby toho nebolo málo, o niekoľko týždňov neskôr sa prípad opäť zopakoval, tentoraz sa terčom stal len 5-ročný samec klokana. Zamestnanec zoologickej záhrady dodáva: „Najviac návštevníkov prichádza pred obedom medzi desiatou a jedenástou hodinou, teda práve v čase, keď boli zvieratá nakŕmené a odpočívajú. Návštevníci sú však netrpezliví a chcú, aby klokany skákali po výbehu na povel. Ak teda nepomôžu výkriky, začnú do zvierat hádzať kamene a tehly.“

Gepostet von Animal Justice Project am Samstag, 21. April 2018

Jason Baker, viceprezident organizácie PETA sa vyjadril, že krutosť páchaná návštevníkmi na zvieratách v zoologických záhradách sa stáva čoraz väčším problémom. Tí totiž nehádžu len kamene, ale neraz im hádžu do výbehu aj odpadky a jedlo, ktoré tam nemajú čo robiť. V tomto prípade nie sú nápomocné ani bezpečnostné kamery, keďže páchateľa sa v dave ľudí neraz nepodarí chytiť. Zástupcovia organizácie PETA hovoria, že kým ľudia budú aj naďalej kupovať lístky a chodiť sa na zvieratá pozerať ako na atrakciu, situácia sa tak skoro nezlepší a zvieratá budú stále v ohrození. Vyzýva preto ľudí, aby do zoologických záhrad prestali chodiť a prestali tak podporovať krutosti páchané na zvieratách.

Čo si myslíte o zoologických záhradách vy?

Pozri aj: Navštívili sme jeden z najväčších podnikov na výrobu textilu v Nepále, z ktorého máte kúsky oblečenia možno aj vo svojom šatníku

ladbible
Uložiť článok

Najnovšie články