Čo má spoločné Harry Potter a kultový detský program Teletubbies? Na prvý pohľad sa zdá, že len krajinu pôvodu – oba popkultúrne fenomény totiž pochádzajú práve zo Spojeného kráľovstva. Fanúšikovia však našli zaujímavé prepojenie medzi oboma produktami kultúry a zdá sa, že by na tom naozaj niečo mohlo byť.
Sú štyri postavičky z Teletubbies súčasťou sveta Harryho Pottera? Alebo je svet čarodejníkov, ktorý vymyslela spisovateľka J. K. Rowlingová, výplodom štvorice farebných postavičiek z televízneho cyklu? Fungovať by mohlo jedno aj druhé – fanúšikovia Pottera i detskej TV relácie si totiž všimli zaujímavé prepojenie medzi oboma týmito zdanlivo nesúvisiacimi svetmi, píše web Digital Spy.
Bizarné prepojenie dvoch rozličných svetov
Stanica BBC prvú epizódu Teletubbies odvysielala na území Veľkej Británie 31. marca 1997. O niečo vyše dva mesiace neskôr Rowlingová vydala prvý diel čarodejníckej ságy, ktorej vtedy úspech predpokladal len málokto. Harry Potter a kameň mudrcov (Harry Potter and the Philosopher´s Stone) sa ale stal fenoménom a je ním dodnes.
Trvalo ale ešte niekoľko rokov, kým si niekto všimol zvláštne prepojenie postavičiek z Teletubbies so svetom Harryho Pottera. Za všetko pritom môže meme, ktoré sa už roky šíri na sociálnych sieťach.
Dary smrti a potomstvo zakladateľov Rokfortu?
Uvedomili ste si niekedy, že hlavné postavičky detskej televíznej relácie majú anténky rôznych tvarov? A všimli ste si, že tri z nich majú na hlavách znaky Darov smrti a jedna niečo, čo vyzerá ako blesk, teda Harryho jazva? Že nie? Tak tu nekončíme, pretože teória o prepojení týchto dvoch svetov naberie na obrátkach v momente, keď si uvedomíte, že Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa a Po majú farby podobné tým, do akých boli odetí študenti jednotlivých fakúlt na Rokforte!
Fanúšikovia sa tak pýtajú, či štvorica príšerok nie je nejakým spôsobom prepojená so štyrmi zakladateľmi Rokfortu, alebo či nie sú potomkami samotnej Smrti.
Samozrejme, pravdepodobne nejde o nič iné, len o prostú náhodou a fanúšikovia oboch seriálov len prehnane vidia niekde niečo, čo tam v skutočnosti ani nie je. Svojou teóriou o prepojení ale rozhodne mnohých pobavili.
Nahlásiť chybu v článku