V Prahe sa do metra odvážilo bez nohavíc niekoľko prevažne mladých ľudí, ktorí to podľa fotoreportáže Českého rozhlasu pojali napriek mrazivému počasiu ako zábavu. V Berlíne ich bolo asi 200 a stretli sa na stanici Frankfurter Allee, odkiaľ sa vydali rôznymi trasami v niekoľkých skupinách, informovala tlačová agentúra DPS.
Od prvého ročníka sú propozície pre účastníkov Svetového dňa bez nohavíc jednoduché: stačí nabrať odvahu, vyzliecť si nohavice a cestovať s vážnou tvárou v metre, ako by sa nič nedialo.
Akcia sa zrodila pred 16 rokmi v New Yorku v hlave herca a producenta Charlieho Todda. Na prvom ročníku v roku 2002 sa zúčastnilo sedem mužov, ktorí prešli sedem zastávok metra bez nohavíc.
Účastníci akcie môžu mať na sebe zimné bundy, čapice, šály aj rukavice, jediná atypická vec je to, že nemajú nohavice, citoval Český rozhlas z webu akcie.
Postupne sa do akcie zapájali mestá nielen v USA, ale aj v Austrálii, niektorých ázijských krajinách a v západnej časti Európy. Termín akcie na ďalší rok oznamujú organizátori v decembri.
Deň bez nohavíc stanovili na 8. januára
Na 16. ročník Svetového dňa bez nohavíc (No Pants Subway Ride), ktorý sa koná od roku 2002 a postupne sa doň zapájajú desiatky krajín, sa v roku 2017 zaregistrovalo 31 miest sveta. Organizátori zo združenia Improve Everywhere stanovili vlani v decembri termín Svetového dňa bez nohavíc na 8. januára.
V auguste 2001 v New Yorku herec, producent a televízny producent Charlie Todd (38) založil združenie Improve Everywhere a na ďalší rok sa už začala akcia Dňa bez nohavíc (No Pants Subway Ride).
Na prvom ročníku tohto dňa v roku 2002 sa zúčastnilo sedem mužov, ktorí prešli sedem zastávok metra bez nohavíc.
Od prvého ročníka sú propozície pre účastníkov akcie jednoduché: stačí nabrať odvahu, vyzliecť si nohavice a cestovať s vážnou tvárou v metre, ako by sa nič nedialo.
Postupne sa do akcie zapájali mestá nielen v USA, ale aj v Austrálii, niektorých ázijských krajinách a v západnej časti Európy. Organizátori termín na ďalší rok oznamujú v decembri.
TASR
Nahlásiť chybu v článku