Katy Perry a botox

Foto: Profimedia, Pexels

Zatiaľ čo implantáty môžu reagovať na zmeny tlaku, botox a dermálne výplne, väčšinou z kyseliny hyalurónovej, sú na tom lepšie. Estetická lekárka Dr. Giselle Prado-Wright uviedla, že tieto výplne sa časom integrujú do tkaniva a správajú sa ako prirodzená súčasť tela.

kyselina hyalurónová
Foto: Pexels

Krátky pobyt vo vesmíre preto podľa nej nemá potenciál spôsobiť žiadne dramatické zmeny. Telo sa však v stave beztiaže správa inak. Tekutiny sa hromadia smerom k hlave, čo môže dočasne zvýšiť opuchy tváre. Výplne môžu vyzerať mierne inak, no účinok je len dočasný a čisto estetický.

Kozmetický let? Kritika aj úsmevné poznámky

Let šiestich žien, medzi nimi aj aktivistka Amanda Nguyen či bývalá inžinierka NASA Aisha Bowe, bol označený za historický míľnik. Nie všetkým sa však pozdával spôsob, akým bola misia prezentovaná v médiách. Herečka Olivia Munn si neodpustila ironickú poznámku, že celá posádka „letí vo full glam“ a so smiechom sa pýtala, čo presne tento výlet prinesie vede.

Ale možno práve o to šlo. O symboliku, o oslavu ženského priestoru vo vesmíre, o trochu štýlu medzi hviezdami. Ako to výstižne zhrnula Katy Perry: „Vesmír bude konečne glamour.“ Ešte pred štartom si starostlivo nalepila umelé riasy, pre istotu, aby neodleteli skôr, než ona sama.

Katy Perry
Foto: Profimedia

Kozmetika vo vesmíre zatiaľ neexplodovala

Aj keď sa môže zdať, že je to len bizarná epizóda vesmírnej turistiky, tieto lety otvárajú nové otázky o bezpečnosti kozmetických úprav, o limitoch ľudského tela a o tom, čo všetko je človek ochotný urobiť preto, aby dobre vyzeral, aj v nulovej gravitácii. Kým veda neukáže opak, zdá sa, že výplne, botox a implantáty si výlet za hranice atmosféry odkrútili bez ujmy. Štýl a krása (zatiaľ) odolávajú aj vesmíru.

Uložiť článok

Najnovšie články