Len pred nedávnom sa v mnohých médiách objavila správa o krásnom jazere neďaleko Novosibirsku, ktoré majú vo veľkej obľube najmä ľudia využívajúci sociálnu sieť Instagram. Ako však varovala neďaleká elektráreň, jazero je v skutočnosti skládkou odpadu, ktorá môže pre človeka predstavovať zdravotné riziko. Pre krásnu fotografiu na sociálne siete však mnohí ľudia neváhajú poriadne zariskovať. V Nemecku si podobný prípad len nedávno zrejme vyžiadal dva ľudské životy, informuje denník Berchtesgadener Anzeiger.
Jazero Königssee sa nachádza v juhovýchodnom Bavorku v tesnej blízkosti nemecko-rakúskej hranice a je najhlbším jazerom v krajine. Spolu s okolitou horskou krajinou patrí k najkrajším a turistami najvyhľadávanejším kútom Bavorska. V jeho okolí sa nachádzajú aj ďalšie známe, no menšie jazerá Hintsee a Obersee. Celá oblasť je tak z pohľadu turistického ruchu pre návštevníkov veľmi atraktívna. Ako už ale býva zvykom, ľudia najradšej vyhľadávajú nepoznané a tajné zákutia inak slávnych turistických lokalít.
Na jazere Königssee sa jedno také nachádza. Ide o vodopád, na ktorého vrchole sa nachádza akýsi prírodný, činnosťou vody vyhĺbený bazén. Pohľad z bazéna na vrchole vodopádu na nižšie položené jazero je, to treba uznať, jedinečný, fotografia na sociálnu sieť je priam na nezaplatenie a na Instagrame ich nájdete mnoho. K vodopádu však nevedie žiadny turistický chodník a kvôli vode sú miestne skaly šmykľavé. Keď tu na konci apríla objavili telá dvoch zosnulých mladíkov, príčinu nešťastia pripisovali miestne médiá práve sociálnym sieťam. Či ale k nehode prišlo pri fotografovaní, známe dodnes nie je.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Ako informuje portál Aktuality.sk, po incidente mali miestne infocentrá turistov informovať o tom, že prístup k vodopádu je zakázaný. Len na Instagrame ale pod hashtagom #königsbachfall nájdete fotografie aj z týchto dní. Pochádzajú z jedinečného bazénu nad vodopádom, no postupne sa každá z nich stáva obyčajnou. Všetky totiž vyzerajú tak isto a kúzlo neznámeho prírodného skvostu sa tak vytráca. Riziko úrazu však na nezabezpečenom mieste pretrváva a miestne úrady sa obávajú toho, aby sa incident podobný tomu z apríla znovu nezopakoval.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Nahlásiť chybu v článku