Foto: Profimedia

V Japonsku sú krivé zuby, známe ako „yaeba“, teda považované za roztomilé a mladistvé. V oblasti globálnych štandardov krásy vyniká japonská fascinácia zubami „yaeba“ ako jedinečný a zaujímavý fenomén. Termín „yaeba“ (八重歯) sa prekladá ako „dvojitý zub“ a vzťahuje sa na vzhľad mierne krivých alebo vyčnievajúcich horných očných zubov. Niektoré ženy dokonca podstupujú zubné zákroky, aby dosiahli tieto tesákovité, „upírske“ zuby, pretože sa verí, že zvyšujú ich šarm a príťažlivosť. Tento ideál krásy, ktorý sa cudzincom môže zdať nezvyčajný, je oslavovaný pre svoj mladistvý aspekt.

Článok pokračuje pod videom ↓

Spomínané zuby sú často spojené s mladistvým, takmer detským vzhľadom. V Japonsku je udržiavanie pocitu mladistvosti vysoko cenené, „yaeba“ pôsobí dojmom prirodzeného, ​​nezmeneného úsmevu, ktorý pripomína detstvo.

Foto: Profimedia

Zatiaľ čo klasické ideály krásy často zdôrazňujú symetriu a rafinovanosť, súčasné preferencie sa vyvinuli tak, aby zahŕňali črty, ktoré vyvolávajú pocit mladosti a prirodzeného šarmu. Moderná fascinácia zubami „yaeba“ sa dostala do popredia na začiatku 2000-tych rokov, výrazne ovplyvnená japonskou popkultúrou, najmä idolmi a celebritami, ktoré tento vzhľad spopularizovali.

Yaeba prijíma nedokonalosť. Mierne vychýlenie sa považuje za jedinečnú vlastnosť, ktorá dodáva úsmevu človeka charakter a individualitu.

Platničky na pery – Etiópia

Najviac sa spájajú s kmeňmi Mursi a Surma v južnej Etiópii. Tieto doštičky, vložené do spodných pier žien, slúžia ako silné symboly krásy, identity a spoločenského postavenia. Predpokladá sa, že prax nosenia platničiek sa datuje stáročia, hoci jeho presný pôvod nie je jasný. Je to tradícia odovzdávaná generáciami, hlboko zakorenená v kultúrnej štruktúre kmeňov Mursi a Surma.

Pre ľudí Mursi a Surma sú platničky na pery významným znakom krásy a identity. Veľkosť týchto platničiek je často priamo spojená s krásou a želaním ženy. Väčšie doštičky naznačujú vyššie sociálne postavenie a zrelosť. Ženy s väčšími doštičkami sú často považované za atraktívnejšie a majú lepšie vyhliadky na manželstvo.

Foto: Profimedia

Vloženie platničky na pery je zvyčajne súčasťou rituálu, ktorý označuje prechod z dievčaťa na ženu. Táto prax je obradom prechodu, ktorý znamená pripravenosť dievčaťa na manželstvo a jej úlohu v komunite. Dievčatá majú zvyčajne prepichnutú spodnú peru vo veku 15 až 18 rokov, aj keď sa to môže líšiť.

Piercing zvyčajne vykonáva staršia žena v komunite. Po počiatočnom prepichnutí sa vloží malý drevený kolík, ktorý udrží otvor otvorený. Tento kolík sa postupne nahrádza väčšími, ako sa pera časom naťahuje. Počas niekoľkých mesiacov alebo dokonca rokov sa otvor postupne zväčšuje, aby sa do neho zmestili čoraz väčšie platničky. Tento proces môže byť bolestivý a vyžaduje si starostlivú pozornosť, aby sa zabránilo infekcii.

Platničky sa tradične vyrábajú z hliny alebo dreva. Často sú zdobené zložitými vzormi, ktoré im pridávajú na estetickej príťažlivosti. Ženy musia byť obozretné a starať sa o platničky a okolitú kožu, aby zabránili infekciám a zabezpečili nepretržité naťahovanie pery. Dôležité je pravidelné čistenie a niekedy použitie bylinných prípravkov na podporu hojenia.

Vybielená pleť – Thajsko

Uložiť článok

Najnovšie články