Od rozchodu jedného z najsledovanejších slovenských influencerov na Instagrame ubehol viac ako týždeň. Fanúšikovia, ale aj ostatní zvedavci začali intenzívne navštevovať profily Jovinečka a Bianky, o čom svedčí aj zvýšený počet interakcií na ich príspevky. Dokazuje to aj najnovšia analýza od expertov na komunikáciu.
Na čísla instagramových profilov Filipa Jovanoviča a Bianky Rumanovej sa pozrela agentúra New School Communications, ktorá priniesla podrobnú analýzu zameranú na interakcie (lajky, komentáre a šírenie) a počet sledovateľov.
Začiatkom marca, teda ešte pred rozchodom, mal Jovinečko cez 390-tisíc followerov a Bianka viac ako 290-tisíc. Obaja influenceri zároveň dosahovali niečo cez 160-tisíc interakcií, čím dominujú nad inými známymi osobnosťami. Pre porovnanie, profil influencerky Rachellkky dosahoval v tom čase iba 21-tisíc interakcií.
Po rozchode aj tehotenstve čísla stúpli
Po tom, ako 26. marca Jovinečko s Biankou oznámili svoj rozchod na dovolenke v Karibiku, stúpli najmä interakcie na ich profiloch. Bianke stúplo pôvodných 164 451 interakcií na 217 959, čo predstavuje až 32,5 % nárast. Čo je veľkým prekvapením, je výrazná zmena interakcií u Jovinečka – zo 162,243 interakcií na 50,335, čo predstavuje pokles o takmer 70 %.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Krátko potom oznámila influencerka Rachel Karnižová (Rachellkka), že je tehotná. Hoci sa špekulácie o tehotenstve šírili už skoršie, oficiálne to potvrdila až vo videu so svojím partnerom, ktoré doteraz získalo takmer 70-tisíc interakcií.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Síce v interakciách dominovali Jovienčko s Biankou, Rachel sa však môže pýšiť prudkým nárastom v počte sledovateľov – získala až takmer 35-tisíc followerov. Oproti Bianke, ktorú po rozchode začalo sledovať takmer 20-tisíc a Jovinečka ani nie 10-tisíc nových ľudí, je to výrazný rozdiel.
„Nie každý like má rovnakú hodnotu a nie každá vlna pozornosti prináša rovnaký efekt. Kto hrá na emócie, získa interakcie. Kto sa delí o radostnú správu, získa aj ľudí,“ uzavrela agentúra New School Communications.
Nahlásiť chybu v článku